Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Zaraz AS

Org.nr 991443746www.zaraz.no
Omsetning
2,9 mill
−16,7 %
Resultat
−639 114
7 års regnskap

Om Zaraz AS

Zaraz AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Mona Esbjørnsen Lierhagen er daglig leder, og Hans Petter Dobloug er styreleder. I 2025 hadde Zaraz AS en omsetning på 2,93 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 639 114 kr. Egenkapitalen var 1,17 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lierhagen Skogsdrift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen detaljhandel med klær i Ringsaker, og ett av 5 462 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).

Aktivitet

Butikkhandel med konfeksjonsvarer og alt som står i forbindelse med dette.

Formål

Salg av konfeksjon samt alt som står i forbindelse.

API og MCPGET /company/991443746

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "name": "ZARAZ AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "47.710",
  "nace_desc": "Detaljhandel med klær",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Zaraz AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Ringsaker holder Zaraz AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Zaraz AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −16,7 % fra 2024 · −23,7 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,93 mill kr−825 432 kr−639 114 kr2,28 mill kr1,17 mill kr1,10 mill kr
20243,52 mill kr−287 120 kr−225 436 kr2,33 mill kr1,56 mill kr770 138 kr
20233,45 mill kr−445 304 kr−347 459 kr2,31 mill kr1,79 mill kr520 076 kr
20224,11 mill kr−140 934 kr−110 406 kr2,89 mill kr2,13 mill kr754 850 kr
20213,84 mill kr280 024 kr225 911 kr2,72 mill kr2,09 mill kr630 483 kr

Balanse

2025
Eiendeler2,28 mill kr
Anleggsmidler14 %310 615 krOmløpsmidler86 %1,97 mill kr
Egenkapital og gjeld2,28 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital50 %1,14 mill krKortsiktig gjeld48 %1,10 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,76 mill kr
Finansinntekter2 397 kr
Finanskostnader459 kr
Netto finans1 938 kr
Ordinært resultat før skatt−823 494 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Til gode hos konsernselskaper
320 000 kr (14 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
590 000 kr (26 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/991443746/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2930323,
      "operating_profit": -825432,
      "net_profit": -639114,
      "equity": 1174690,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3518000,
      "operating_profit": -287120,
      "net_profit": -225436,
      "equity": 1560305,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye falt omsetningen til Zaraz AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Hvor stort underskudd hadde Zaraz AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Zaraz AS de siste årene.

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 21.07.2016
Daglig lederSignaturProkura

Styre

6Sist endret 07.12.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.09.2022
Regnskapsfører
repr. R2 ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/991443746/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Zaraz AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Zaraz AS?
  • List alle roller i Zaraz AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
  • Ann-Helen Norumhadde 100 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lierhagen Skogsdrift ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %200

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/991443746/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "LIERHAGEN SKOGSDRIFT AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Zaraz AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Zaraz AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Zaraz AS eier Lierhagen Skogsdrift AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Zaraz ASBEDRDetaljhandel med klærRingsaker−

Kunngjøringer36

API og MCPGET /company/991443746/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Zaraz AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Zaraz AS sist endret?
  • Har Zaraz AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 74,8 % av driftsinntektene — 21,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-28,2 %1,8 %
Resultatmargin-21,8 %0,8 %
Egenkapitalandel51,6 %34,5 %
Likviditetsgrad1,781,71
Gjeldsgrad0,940,86
Egenkapitalrentabilitet-54,4 %5,2 %
Omsetningsvekst (siste år)-16,7 %+3,0 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad74,8 %53,2 %
Lønnskostnad32,9 %23,6 %
Annen driftskostnad20,5 %18,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/991443746/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/991443746/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "991443746",
  "nace_code": "47.710",
  "industry_count": 2629,
  "revenue": { "value": 2930323, "percentile": 0.5493 },
  "operating_margin": { "value": -0.2817, "percentile": 0.1476 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "991443746" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Zaraz AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Zaraz AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Zaraz AS blant de 2629 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

ZARAZ AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Texcon ASOslo0,2 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Zaraz AS

Hvor stor er bransjen Zaraz AS tilhører?

Zaraz AS er ett av 19 selskaper innen detaljhandel med klær i Ringsaker, og ett av 5 462 på landsbasis.

Hvor lenge har Zaraz AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Zaraz AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.

Er Zaraz AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Zaraz AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Zaraz AS?

Zaraz AS er registrert i bransjen Detaljhandel med klær (næringskode 47.710). Registrert aktivitet: Butikkhandel med konfeksjonsvarer og alt som står i forbindelse med dette.

Hvem leder Zaraz AS?

Mona Esbjørnsen Lierhagen er registrert som daglig leder i Zaraz AS.

Hvem eier Zaraz AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lierhagen Skogsdrift AS største eier i Zaraz AS med 100 % av aksjene.

Går Zaraz AS med overskudd?

I 2025 omsatte Zaraz AS for 2,93 mill kr, ned 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 639 114 kr.

Hvor mye egenkapital har Zaraz AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Zaraz AS en egenkapital på 1,17 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 51,6 %.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet