Hudpleieskolen.no AS
Org.nr 991430725
Om Hudpleieskolen.no AS
Hudpleieskolen.no AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen undervisning ellers. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Lasse Telle Osland er daglig leder, og Tore Osland er styreleder. I 2025 hadde Hudpleieskolen.no AS en omsetning på 3,15 mill kr, en økning på 225 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 483 726 kr. Egenkapitalen var 591 920 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fana Bygginvest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 920 innen annen undervisning ellers i Bergen, og ett av 14 683 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Skole, undervisning i hudpleie.
Formål
Undervisning i hudpleie samt det som naturlig hører inn under slik virksomhet, herunder deltakelse i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,15 mill kr | 487 085 kr | 483 726 kr | 2,12 mill kr | 591 920 kr | 1,53 mill kr |
| 2024 | 969 277 kr | −1,41 mill kr | −1,42 mill kr | 2,08 mill kr | 108 194 kr | 1,98 mill kr |
| 2023 | 1,67 mill kr | −1,15 mill kr | −1,16 mill kr | 953 923 kr | 129 866 kr | 824 057 kr |
| 2022 | 1,83 mill kr | −835 325 kr | −848 183 kr | 1,39 mill kr | 91 343 kr | 1,30 mill kr |
| 2021 | 1,86 mill kr | −943 535 kr | −864 700 kr | 1,32 mill kr | 639 526 kr | 682 549 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 51 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.08.2010Styre
3Sist endret 28.04.2025Regnskapsfører
2Sist endret 12.10.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fana Bygginvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bergen Hud- Og Fotterapiskole | BEDR | Annen undervisning ellers | Bergen | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Styre ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 6,4 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,5 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 15,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 27,9 % | 50,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,27 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,7 % | 8,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,4 % | 13,8 % |
| Lønnskostnad | 47,0 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 30,0 % | 25,8 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Hudpleieskolen.no AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hudpleieskolen.no AS?
Det er registrert 14 683 selskaper i Norge innen annen undervisning ellers, hvorav 920 i Bergen.
Er Hudpleieskolen.no AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 198 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Hudpleieskolen.no AS et aktivt selskap?
Hudpleieskolen.no AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Hudpleieskolen.no AS?
Hudpleieskolen.no AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Hudpleieskolen.no AS?
Daglig leder i Hudpleieskolen.no AS er Lasse Telle Osland, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Hudpleieskolen.no AS?
Største aksjonær i Hudpleieskolen.no AS er Fana Bygginvest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Hudpleieskolen.no AS?
Hudpleieskolen.no AS hadde i 2025 en omsetning på 3,15 mill kr og et overskudd på 483 726 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Hudpleieskolen.no AS?
I 2025 hadde Hudpleieskolen.no AS et driftsresultat på 487 085 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 15,5 %.
Hvem fører regnskapet til Hudpleieskolen.no AS?
Enora AS er registrert som regnskapsfører for Hudpleieskolen.no AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.