Tabriz AS
- Omsetning
- 2,7 mill
- −1,2 %
- Resultat
- −1,8 mill
- 6 års regnskap
Om Tabriz AS
Tabriz AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hurdal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Pål Garberg er daglig leder, og Pål Garberg er styreleder. I 2024 hadde Tabriz AS en omsetning på 2,66 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,76 mill kr. Egenkapitalen var 5,21 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Dryso AS med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Hurdal, og ett av 14 180 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Kjøp/salg av eiendom, kjøp/salg av biler og andre motorkjøretøyer, utstyr, import/eksport, utleie av maskiner, utstyr og eiendom, kjøp/salg av aksjer, samt hva dermed står i forbindelse, herunder ved aksjeerverv eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretakender av samme eller lignende art. Drift av serveringssted og hva som står i forbindelse med dette.
Formål
Kjøp og salg av eiendom, kjøp og salg av biler og andre motorkjøretøyer, utstyr, import/eksport, utleie av maskiner, utstyr og eiendom, kjøp og salg av aksjer, samt hva dermed står i forbindelse, herunder ved aksjeerverv eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretakender av samme eller lignende art.
API og MCPGET /company/991404384
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"name": "TABRIZ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HURDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tabriz AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tabriz AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tabriz AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −1,2 % fra 2023 · −29,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,66 mill kr | −930 543 kr | −1,76 mill kr | 26,30 mill kr | 5,21 mill kr | 21,08 mill kr |
| 2023 | 2,69 mill kr | −2,04 mill kr | −2,32 mill kr | 29,79 mill kr | 6,97 mill kr | 22,82 mill kr |
| 2022 | 4,16 mill kr | −2,00 mill kr | −2,61 mill kr | 32,10 mill kr | 8,89 mill kr | 23,22 mill kr |
| 2021 | 3,24 mill kr | −1,38 mill kr | 134 195 kr | 33,56 mill kr | 8,75 mill kr | 24,80 mill kr |
| 2020 | 3,78 mill kr | −1,27 mill kr | −1,86 mill kr | 22,23 mill kr | −1,64 mill kr | 23,87 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 13 mill kr (50 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,5 mill kr (25 % av balansen)
API og MCPGET /company/991404384/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 2661409,
"operating_profit": -930543,
"net_profit": -1759919,
"equity": 5213000,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2694687,
"operating_profit": -2036912,
"net_profit": -2324611,
"equity": 6972919,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tabriz AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Tabriz AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Tabriz AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 04.07.2007Styre
2Sist endret 11.10.2012Revisor
1Sist endret 08.06.2023API og MCPGET /company/991404384/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tabriz AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tabriz AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tabriz AS?
Aksjonærer og eierstruktur
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991404384/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DRYSO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 60, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DRYSO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tabriz AS eier Dryso AS, og hvem eier resten?
Er Tabriz AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tabriz AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Dryso AS
6 selskaperDatterselskaper av Tabriz AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/991404384/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"chain": [
{ "org_no": "999007465", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "991404384", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Tabriz AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Tabriz AS?
Hvem eier Tabriz AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tabriz AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Hurdal | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.1.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2023 | Revisor ↗ |
| 19.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991404384/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-01-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-09-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tabriz AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tabriz AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tabriz AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 70,3 % av driftsinntektene — 65,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -35,0 % | 18,5 % |
| Resultatmargin | -66,1 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,22 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 4,04 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -33,8 % | 1,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,2 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,7 % | 68,4 % |
| Annen driftskostnad | 19,9 % | 9,0 % |
| Avskrivninger | 70,3 % | 5,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991404384/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991404384/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991404384",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12531,
"revenue": { "value": 2661409, "percentile": 0.9127 },
"operating_margin": { "value": -0.3496, "percentile": 0.2443 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991404384" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tabriz AS på i bransjen?
Hvor ligger Tabriz AS blant de 12531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tabriz AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TABRIZ AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bogen Va AS | Hurdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tabriz AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tabriz AS?
Det er registrert 14 180 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 13 i Hurdal.
Er Tabriz AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 303 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Tabriz AS?
Tabriz AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Tabriz AS?
Daglig leder i Tabriz AS er Pål Garberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Tabriz AS?
Største aksjonær i Tabriz AS er Dryso AS med 60 % av aksjene, fulgt av Dryso AS (40 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvilke datterselskaper har Tabriz AS?
Tabriz AS har 1 registrert datterselskap: Bogen Va AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Tabriz AS?
I 2024 omsatte Tabriz AS for 2,66 mill kr, ned 1 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 1,76 mill kr.
Hvor solid er balansen til Tabriz AS?
Egenkapitalen i Tabriz AS var 5,21 mill kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 19,8 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Tabriz AS?
Tabriz AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Er Tabriz AS registrert i MVA-registeret?
Tabriz AS er registrert i MVA-registeret (siden 2007) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.