Balders Borettslag
- Omsetning
- 1,5 mill
- +2,1 %
- Resultat
- 674 246
- −8,8 %
Om Balders Borettslag
Balders Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Halden, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Tea Marit Onsager er styrets leder. I 2025 hadde Balders Borettslag en omsetning på 1,47 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 674 246 kr. Egenkapitalen var 8,79 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 257 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Halden, og ett av 47 205 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 418 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
API og MCPGET /company/991362800
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991362800" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991362800",
"name": "BALDERS BORETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HALDEN", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991362800" })Spør AI-assistenten
Hva driver Balders Borettslag med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Balders Borettslag: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Balders Borettslag registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,1 % fra 2024 · +24,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,47 mill kr | 776 160 kr | 674 246 kr | 22,00 mill kr | 8,79 mill kr | 13,21 mill kr |
| 2024 | 1,44 mill kr | 868 804 kr | 739 668 kr | 22,07 mill kr | 8,11 mill kr | 13,95 mill kr |
| 2023 | 1,23 mill kr | 833 930 kr | 715 464 kr | 22,05 mill kr | 7,38 mill kr | 14,68 mill kr |
| 2022 | 1,19 mill kr | 842 054 kr | 769 007 kr | 21,99 mill kr | 6,66 mill kr | 15,33 mill kr |
| 2021 | 1,18 mill kr | 870 345 kr | 815 245 kr | 21,91 mill kr | 5,89 mill kr | 16,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/991362800/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991362800/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991362800",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1466936,
"operating_profit": 776160,
"net_profit": 674246,
"equity": 8789223,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1436530,
"operating_profit": 868804,
"net_profit": 739668,
"equity": 8114977,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991362800" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Balders Borettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Balders Borettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Balders Borettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Styre
5Sist endret 11.04.2023Regnskapsfører
1Sist endret 03.01.2011Revisor
1Sist endret 09.05.2017Forretningsfører
1Sist endret 03.01.2011API og MCPGET /company/991362800/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991362800/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991362800",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991362800" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Balders Borettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Balders Borettslag?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Balders Borettslag?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Balders Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Halden | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.4.2023 | Styre ↗ |
| 15.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991362800/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991362800/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991362800",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991362800" })Spør AI-assistenten
Når ble Balders Borettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Balders Borettslag sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Balders Borettslag sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 40,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 107,97 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1,50 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,7 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991362800/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991362800/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991362800",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 1466936, "percentile": 0.5404 },
"operating_margin": { "value": 0.5291, "percentile": 0.8692 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991362800" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Balders Borettslag på i bransjen?
Hvor ligger Balders Borettslag blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Balders Borettslag sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Balders Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Balders Borettslag?
Det er registrert 47 205 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 257 i Halden.
Er Balders Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 418 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Balders Borettslag et aktivt selskap?
Balders Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Balders Borettslag?
Balders Borettslag driver innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, med NACE-kode 97.001 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Borettslag.
Hva slags selskap er Balders Borettslag?
Balders Borettslag er registrert som Borettslag (BRL). Et borettslag eies av andelseierne, som har borett i lagets boliger.
Hvordan går det økonomisk med Balders Borettslag?
Balders Borettslag hadde i 2025 en omsetning på 1,47 mill kr og et overskudd på 674 246 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Balders Borettslag?
Balders Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Balders Borettslag?
Forretningsadressen til Balders Borettslag er v/Halden Boligbyggelag Niels Stubs gate 6, 1776, HALDEN i Halden kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.