Valle Bygg Og Vedlikehold AS
- Omsetning
- 6,8 mill
- +5,4 %
- Resultat
- −174 539
- −207,7 %
- Ansatte
- 6
Om Valle Bygg Og Vedlikehold AS
Valle Bygg Og Vedlikehold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bamble, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Ranveig Walle er daglig leder, og Ranveig Walle er styreleder. Selskapet er ett av 83 innen oppføring av bygninger i Bamble, og ett av 24 638 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Bygg og vedlikeholdsvirksomhet samt annet i tilknytning til dette.
AI-sammendrag
Høy omsetning relativt til bransjen – 7M kr med kun 6 ansatte – tyder på effektiv drift, men et negativt resultat på -175K kr avslører at marginen ikke holder tritt med aktivitetsnivået. Egenkapitalandelen på bare 13% er bekymringsverdig lav og gir svært begrenset buffer mot videre tap, særlig kombinert med en gjeldsandel som dominerer balansen. Eneaksjonær og daglig leder er samme person, noe som gir rask beslutningskraft, men også konsentrert personrisiko i en liten lokal aktør i Bamble.
API og MCPGET /company/991257640
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"name": "VALLE BYGG OG VEDLIKEHOLD AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "BAMBLE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Når ble Valle Bygg Og Vedlikehold AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bamble holder Valle Bygg Og Vedlikehold AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valle Bygg Og Vedlikehold AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,4 % fra 2024 · +0,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,85 mill kr | −163 108 kr | −174 539 kr | 1,33 mill kr | 126 521 kr | 1,20 mill kr |
| 2024 | 6,50 mill kr | 215 793 kr | 162 043 kr | 952 985 kr | 301 061 kr | 651 924 kr |
| 2023 | 6,81 mill kr | 53 750 kr | 32 456 kr | 971 128 kr | 275 267 kr | 695 861 kr |
| 2022 | 8,32 mill kr | 373 419 kr | 286 982 kr | 1,23 mill kr | 242 811 kr | 982 636 kr |
| 2021 | 6,79 mill kr | 178 236 kr | 137 680 kr | 801 744 kr | 255 829 kr | 545 914 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/991257640/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6846593,
"operating_profit": -163108,
"net_profit": -174539,
"equity": 126521,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6496480,
"operating_profit": 215793,
"net_profit": 162043,
"equity": 301061,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valle Bygg Og Vedlikehold AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valle Bygg Og Vedlikehold AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Valle Bygg Og Vedlikehold AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 24.05.2007Styre
2Sist endret 24.05.2007Regnskapsfører
2Sist endret 20.01.2025API og MCPGET /company/991257640/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Valle Bygg Og Vedlikehold AS?
List alle roller i Valle Bygg Og Vedlikehold AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Valle Bygg Og Vedlikehold AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ranveig Walle | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991257640/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Valle Bygg Og Vedlikehold AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Valle Bygg Og Vedlikehold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valle Bygg Og Vedlikehold AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Bamble | 6 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 20.1.2025 | Revisor ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2021 | Revisor ↗ |
| 18.10.2021 | Manglende roller ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991257640/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Når leverte Valle Bygg Og Vedlikehold AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Valle Bygg Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valle Bygg Og Vedlikehold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,2 % av driftsinntektene — 13,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,4 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -2,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 9,48 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -138,0 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +1,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,14 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,2 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 25,9 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 13,7 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991257640/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991257640/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991257640",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12281,
"revenue": { "value": 6846593, "percentile": 0.7418 },
"operating_margin": { "value": -0.0238, "percentile": 0.2779 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991257640" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Valle Bygg Og Vedlikehold AS på i bransjen?
Hvor ligger Valle Bygg Og Vedlikehold AS blant de 12281 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valle Bygg Og Vedlikehold AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Bamble
1 000+ til i Bamble →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Valle Bygg Og Vedlikehold AS
Hvor stor er bransjen Valle Bygg Og Vedlikehold AS tilhører?
Valle Bygg Og Vedlikehold AS er ett av 83 selskaper innen oppføring av bygninger i Bamble, og ett av 24 638 på landsbasis.
Hvor lenge har Valle Bygg Og Vedlikehold AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valle Bygg Og Vedlikehold AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hva er statusen til Valle Bygg Og Vedlikehold AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valle Bygg Og Vedlikehold AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Valle Bygg Og Vedlikehold AS med?
Valle Bygg Og Vedlikehold AS er registrert i bransjen Oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Registrert aktivitet: Bygg og vedlikeholdsvirksomhet samt annet i tilknytning til dette.
Hvem leder Valle Bygg Og Vedlikehold AS?
Ranveig Walle er registrert som daglig leder i Valle Bygg Og Vedlikehold AS.
Hvilke eiere står bak Valle Bygg Og Vedlikehold AS?
Største aksjonær i Valle Bygg Og Vedlikehold AS er Ranveig Walle med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Valle Bygg Og Vedlikehold AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,85 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 126 521 kr ved årsslutt.
Er Valle Bygg Og Vedlikehold AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2007. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.