Sperrekvartalet AS
- Omsetning
- 2,9 mill
- +18,7 %
- Resultat
- 689 835
- −47,2 %
Om Sperrekvartalet AS
Sperrekvartalet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Glenn Nøstdahl er styrets leder. I 2025 hadde Sperrekvartalet AS en omsetning på 2,90 mill kr, en økning på 19 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 689 835 kr. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gnp Areal AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 981 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandefjord, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Utvikling, utleie, kjøp og salg av fast eiendom, kjøp og salg av verdipapirer, og alt hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/991117350
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"name": "SPERREKVARTALET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sandefjord holder Sperrekvartalet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sperrekvartalet AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sperrekvartalet AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +18,7 % fra 2024 · +17,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,90 mill kr | 884 598 kr | 689 835 kr | 6,56 mill kr | 1,29 mill kr | 5,27 mill kr |
| 2024 | 2,45 mill kr | 1,61 mill kr | 1,31 mill kr | 3,39 mill kr | 1,29 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2023 | 2,45 mill kr | 1,77 mill kr | 1,45 mill kr | 3,35 mill kr | 1,22 mill kr | 2,13 mill kr |
| 2022 | 2,34 mill kr | 1,32 mill kr | 1,05 mill kr | 2,80 mill kr | 1,23 mill kr | 1,57 mill kr |
| 2021 | 2,46 mill kr | 640 826 kr | 513 225 kr | 2,17 mill kr | 1,22 mill kr | 944 949 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 10 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,7 mill kr (71 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4 800 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 4 900 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 690 000 kr
API og MCPGET /company/991117350/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2904361,
"operating_profit": 884598,
"net_profit": 689835,
"equity": 1285714,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2446883,
"operating_profit": 1605908,
"net_profit": 1307406,
"equity": 1289989,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sperrekvartalet AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sperrekvartalet AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sperrekvartalet AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 02.06.2026API og MCPGET /company/991117350/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sperrekvartalet AS?
List alle roller i Sperrekvartalet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Gnp Areal AS100 %
- Gn Power Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gnp Areal AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/991117350/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GNP AREAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Sperrekvartalet AS eier Gnp Areal AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sperrekvartalet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sperrekvartalet AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gnp Areal AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/991117350/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"chain": [
{ "org_no": "986112251", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "922853037", "owner_pct": 90.1, … },
{ "org_no": "991117350", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sperrekvartalet AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sperrekvartalet AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sperrekvartalet AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sperrekvartalet AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sandefjord | − |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Styre ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2026 | Kapital ↗ |
| 17.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.1.2026 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 25.10.2025 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/991117350/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Når ble Sperrekvartalet AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sperrekvartalet AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sperrekvartalet AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Espen Halvorsen(Styremedlem)+Glenn Nøstdahl(Styrets leder)−CEDRA REGNSKAPSSERVICE AS(Regnskapsfører)−Espen Halvorsen(Styrets leder)−Katrine Antonsen(Styremedlem)
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 46,8 % av driftsinntektene — 27,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 23,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,46 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,10 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 53,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 10,1 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 46,8 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 5,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/991117350/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/991117350/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "991117350",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2904361, "percentile": 0.7974 },
"operating_margin": { "value": 0.3046, "percentile": 0.3973 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "991117350" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Sperrekvartalet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sperrekvartalet AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Sperrekvartalet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Sperrekvartalet AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sperrekvartalet AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 981 i Sandefjord.
Er Sperrekvartalet AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 376 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Sperrekvartalet AS bedre enn andre i bransjen?
Sperrekvartalet AS hadde en driftsmargin på 30,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hva er statusen til Sperrekvartalet AS?
Sperrekvartalet AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Sperrekvartalet AS med?
Sperrekvartalet AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utvikling, utleie, kjøp og salg av fast eiendom, kjøp og salg av verdipapirer, og alt hva dermed står i forbindelse.
Hvilken selskapsform har Sperrekvartalet AS?
Sperrekvartalet AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Sperrekvartalet AS?
Sperrekvartalet AS eies i hovedsak av Gnp Areal AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Sperrekvartalet AS?
I 2025 omsatte Sperrekvartalet AS for 2,90 mill kr, opp 19 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 689 835 kr.
Hva er aksjekapitalen i Sperrekvartalet AS?
Sperrekvartalet AS har en registrert aksjekapital på 54 648 kr, fordelt på 1 500 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.