Vema. AS
Org.nr 990926697
Om Vema. AS
Vema. AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Narvik, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Pär Magnus Andersson er daglig leder, og Pär Magnus Andersson er styreleder. I 2025 hadde Vema. AS en omsetning på 7,09 mill kr, en økning på 380 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,49 mill kr. Egenkapitalen var 11,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pär Magnus Andersson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 73 innen oppføring av bygninger i Narvik, og ett av 24 572 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Eiendomsdrift herunder investering, utvikling og utleie samt annet som naturlig hører inn. Selskapet kan også delta i annen økonomisk virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,09 mill kr | 4,82 mill kr | 3,49 mill kr | 16,18 mill kr | 11,28 mill kr | 4,90 mill kr |
| 2024 | 1,48 mill kr | 191,26K kr | −221,89K kr | 17,38 mill kr | 8,79 mill kr | 8,60 mill kr |
| 2023 | 2,49 mill kr | 1,16 mill kr | 585,19K kr | 15,40 mill kr | 9,01 mill kr | 6,39 mill kr |
| 2022 | 1,30 mill kr | 209,99K kr | −29,39K kr | 16,84 mill kr | 8,42 mill kr | 8,41 mill kr |
| 2021 | 2,62 mill kr | 1,57 mill kr | 1,09 mill kr | 15,31 mill kr | 8,45 mill kr | 6,85 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.02.2007Styre
2Sist endret 29.09.2009Revisor
1Sist endret 27.02.2007Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pär Magnus Andersson | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Vema. AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vema. AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Narvik | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.2.2026 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 6.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 2,6 % av driftsinntektene — 30,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 68,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 49,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 69,7 % | 29,3 % |
| Likviditetsgrad | 31,54 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,0 % | 11,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,6 % | 33,3 % |
| Annen driftskostnad | 29,4 % | 11,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
VEMA. AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Håndverkscompagniet AS | Narvik | 85.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Nordmoveien 40 AS | Narvik | 50.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Vema. AS
Hvor stor er bransjen Vema. AS tilhører?
Vema. AS er ett av 73 selskaper innen oppføring av bygninger i Narvik, og ett av 24 572 på landsbasis.
Hvor lenge har Vema. AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vema. AS ble etablert i 2007 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 78 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Vema. AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Vema. AS lå på 68,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Vema. AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vema. AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vema. AS?
Pär Magnus Andersson er registrert som daglig leder i Vema. AS.
Hvem eier Vema. AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pär Magnus Andersson største eier i Vema. AS med 100 % av aksjene.
Går Vema. AS med overskudd?
Vema. AS hadde i 2025 en omsetning på 7,09 mill kr og et overskudd på 3,49 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Vema. AS?
Driftsresultatet for 2025 var 4,82 mill kr (driftsmargin 68,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Vema. AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Vema. AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.