Landbruksveien 2 AS
- Omsetning
- 65,9 mill
- +3,6 %
- Resultat
- 23,3 mill
- +2,9 %
Om Landbruksveien 2 AS
Landbruksveien 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Reza Safabakhsh Shomali er styrets leder. Selskapet er ett av 31 innen detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser i Asker, og ett av 877 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet og formål
Å eie, drive og leie ut fast eiendom samt å utøve alle andre funksjoner i forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Heleid datterselskap av IKEA Eiendom Holding AS, plasserer dette selskapet seg blant de aller sterkeste i bransjen med topp 10% både på omsetning og driftsmargin – på tross av at formålet er eiendomsdrift, ikke detaljhandel. En egenkapitalandel på 54% (168M av 311M i eiendeler) og et årsresultat på 23M kr signaliserer solid finansiell stabilitet og lav risiko, støttet av morselskapet i ryggen.
API og MCPGET /company/990861986
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"name": "LANDBRUKSVEIEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.551",
"nace_desc": "Detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Hvor i Asker holder Landbruksveien 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Landbruksveien 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Landbruksveien 2 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,6 % fra 2024 · +0,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65,94 mill kr | 35,23 mill kr | 23,35 mill kr | 310,84 mill kr | 168,22 mill kr | 142,63 mill kr |
| 2024 | 63,64 mill kr | 34,61 mill kr | 22,69 mill kr | 308,14 mill kr | 170,94 mill kr | 137,20 mill kr |
| 2023 | 62,97 mill kr | 34,01 mill kr | 23,49 mill kr | 319,16 mill kr | 175,46 mill kr | 143,70 mill kr |
| 2022 | 56,46 mill kr | 28,56 mill kr | 20,85 mill kr | 328,78 mill kr | 183,31 mill kr | 145,48 mill kr |
| 2021 | 65,50 mill kr | 38,84 mill kr | 27,95 mill kr | 340,11 mill kr | – | 161,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,7 mill kr (1 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 140 mill kr (45 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,3 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 26 mill kr
API og MCPGET /company/990861986/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 65938321,
"operating_profit": 35230269,
"net_profit": 23349150,
"equity": 168218040,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 63644040,
"operating_profit": 34607539,
"net_profit": 22692056,
"equity": 170936594,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Landbruksveien 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Landbruksveien 2 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Landbruksveien 2 AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 12.02.2026Revisor
1Sist endret 15.07.2019Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/990861986/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Landbruksveien 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Landbruksveien 2 AS?
List alle roller i Landbruksveien 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ikea Eiendom Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990861986/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "IKEA EIENDOM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Landbruksveien 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Landbruksveien 2 AS eier Ikea Eiendom Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Landbruksveien 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Ikea Eiendom Holding AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/990861986/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"chain": [
{ "org_no": "910224166", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990874859", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "990861986", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Landbruksveien 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Landbruksveien 2 AS?
Hvem eier Landbruksveien 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Landbruksveien 2 AS | BEDR | Detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser | Asker | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.2.2026 | Styre ↗ |
| 1.11.2025 | Styre ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Styre ↗ |
| 11.10.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990861986/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-12", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Landbruksveien 2 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Landbruksveien 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Landbruksveien 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 35,3 % av driftsinntektene — 34,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 53,4 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | 35,4 % | 0,4 % |
| Egenkapitalandel | 54,1 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,85 | 1,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,9 % | 2,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,6 % | +3,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 11,3 % | 21,8 % |
| Avskrivninger | 35,3 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990861986/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990861986/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990861986",
"nace_code": "47.551",
"industry_count": 600,
"revenue": { "value": 65938321, "percentile": 0.9531 },
"operating_margin": { "value": 0.5343, "percentile": 0.9588 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990861986" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Landbruksveien 2 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Landbruksveien 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Landbruksveien 2 AS blant de 600 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+12 til på samme adresse →Ofte spurt om Landbruksveien 2 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Landbruksveien 2 AS?
Det er registrert 877 selskaper i Norge innen detaljhandel med møbler, gjelder også madrasser, hvorav 31 i Asker.
Er Landbruksveien 2 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 20 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Landbruksveien 2 AS i Enhetsregisteret?
Landbruksveien 2 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Landbruksveien 2 AS?
Landbruksveien 2 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Landbruksveien 2 AS?
Største aksjonær i Landbruksveien 2 AS er Ikea Eiendom Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Landbruksveien 2 AS en del av et konsern?
Landbruksveien 2 AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Ikea Eiendom Holding AS, som eier 100 % av selskapet. Konsernspissen er Ikea Handel Og Eiendom AS.
Hva er omsetningen til Landbruksveien 2 AS?
I 2025 omsatte Landbruksveien 2 AS for 65,94 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 23,35 mill kr.
Hvor solid er balansen til Landbruksveien 2 AS?
Egenkapitalen i Landbruksveien 2 AS var 168,22 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 54,1 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.