Seksjonssameiet Stasjonsveien 19
- Omsetning
- 430 318
- +35,2 %
- Resultat
- 119 335
- +83,2 %
Om Seksjonssameiet Stasjonsveien 19
Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Knut Henne Peterson er styrets leder. I 2022 hadde Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 en omsetning på 430 318 kr, en økning på 35 % fra 2021. Selskapet endte året med et overskudd på 119 335 kr. Egenkapitalen var 76 353 kr ved utgangen av 2022. Selskapet er ett av 422 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Moss, og ett av 47 198 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 418 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie.
API og MCPGET /company/990825122
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990825122" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990825122",
"name": "SEKSJONSSAMEIET STASJONSVEIEN 19",
"org_form": "ESEK",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990825122" })Spør AI-assistenten
Hvor i Moss holder Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2017–2022 · +35,2 % fra 2021 · +42,3 % over 5 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 430 318 kr | 118 829 kr | 119 335 kr | 484 227 kr | 76 353 kr | 407 874 kr |
| 2021 | 318 252 kr | 64 821 kr | 65 136 kr | 416 318 kr | 76 353 kr | 339 966 kr |
| 2020 | 724 845 kr | 51 060 kr | 54 243 kr | 377 528 kr | 130 596 kr | 246 932 kr |
| 2019 | 293 141 kr | 44 900 kr | 48 056 kr | 541 231 kr | 74 223 kr | 418 952 kr |
| 2017 | 302 351 kr | 50 849 kr | 52 419 kr | 394 311 kr | 60 716 kr | 333 594 kr |
Balanse
2022Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2022 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990825122/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990825122/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990825122",
"years": [
{ "year": 2022, "revenue": 430318, "operating_profit": 118829, "net_profit": 119335, "equity": 76353, … },
{ "year": 2021, "revenue": 318252, "operating_profit": 64821, "net_profit": 65136, "equity": 76353, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990825122" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 fra 2021 til 2022?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 per år.
Roller og styre6
Styre
4Sist endret 16.04.2024Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2026Forretningsfører
1Sist endret 27.11.2025API og MCPGET /company/990825122/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990825122/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990825122",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990825122" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
List alle roller i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 | AAFY | − | Moss | − |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.4.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.10.2023 | Styre ↗ |
| 27.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2021 | Styre ↗ |
| 5.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.3.2020 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2019 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990825122/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990825122/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990825122",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-04-16", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2024-01-01", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990825122" })Spør AI-assistenten
Når ble Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−REGNSKAPSSENTRALEN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2022 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,19 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 5,34 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 156,3 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990825122/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990825122/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990825122",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 430318, "percentile": 0.1565 },
"operating_margin": { "value": 0.2761, "percentile": 0.6183 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990825122" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 på i bransjen?
Hvor ligger Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Seksjonssameiet Stasjonsveien 19
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Det er registrert 47 198 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 422 i Moss.
Er Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 418 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 et aktivt selskap?
Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 er et aktivt selskap registrert som Eierseksjonssameie i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Knut Henne Peterson er registrert som styreleder i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
I 2022 omsatte Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 for 430 318 kr, opp 35 % fra 2021. Årsresultatet ble et overskudd på 119 335 kr.
Hva er driftsresultatet til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
I 2022 hadde Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 et driftsresultat på 118 829 kr.
Hvor solid er balansen til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Egenkapitalen i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 var 76 353 kr i 2022-regnskapet, med en egenkapitalandel på 15,8 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2022-regnskapet.
Hvor ligger Seksjonssameiet Stasjonsveien 19?
Forretningsadressen til Seksjonssameiet Stasjonsveien 19 er Stasjonsveien 19, 1580, RYGGE i Moss kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.