B.voll & Sønn AS
- Omsetning
- 3,4 mill
- +15,7 %
- Resultat
- 397 418
- +68,8 %
Om B.voll & Sønn AS
B.voll & Sønn AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Bendik Voll er daglig leder, og Bendik Voll er styreleder. I 2025 hadde B.voll & Sønn AS en omsetning på 3,37 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 397 418 kr. Egenkapitalen var 2,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bendik Voll med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 143 innen godstransport på vei i Sandnes, og ett av 11 303 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Godstransport på vei.
API og MCPGET /company/990793409
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"name": "B.VOLL & SØNN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
Hva driver B.voll & Sønn AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over B.voll & Sønn AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er B.voll & Sønn AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,7 % fra 2024 · +41,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,37 mill kr | 425 510 kr | 397 418 kr | 2,92 mill kr | 2,22 mill kr | 705 578 kr |
| 2024 | 2,91 mill kr | 283 523 kr | 235 403 kr | 2,63 mill kr | 2,02 mill kr | 612 926 kr |
| 2023 | 2,71 mill kr | 195 079 kr | 183 715 kr | 2,93 mill kr | 1,98 mill kr | 946 621 kr |
| 2022 | 2,58 mill kr | −20 958 kr | −7 268 kr | 2,27 mill kr | 1,80 mill kr | 474 818 kr |
| 2021 | 2,38 mill kr | −45 400 kr | −31 229 kr | 2,31 mill kr | 1,81 mill kr | 500 410 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990793409/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3366074,
"operating_profit": 425510,
"net_profit": 397418,
"equity": 2215761,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2910505,
"operating_profit": 283523,
"net_profit": 235403,
"equity": 2018342,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til B.voll & Sønn AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til B.voll & Sønn AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for B.voll & Sønn AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 25.01.2007Styre
2Sist endret 17.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 07.03.2014API og MCPGET /company/990793409/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
List alle roller i B.voll & Sønn AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i B.voll & Sønn AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i B.voll & Sønn AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Børge Voll5 %
- Nina Voll5 %
- Bendik Voll100 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bendik Voll | Person | Ordinære aksjer | 90,0 % | 180 |
| Børge Voll | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 10 |
| Nina Voll | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990793409/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
Hvem eier B.voll & Sønn AS, og hvor store eierandeler har de?
Er B.voll & Sønn AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har B.voll & Sønn AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| B.voll & Sønn AS | BEDR | Godstransport på vei | Sandnes | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2020 | Styre ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990793409/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
Når ble B.voll & Sønn AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte B.voll & Sønn AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i B.voll & Sønn AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 57,5 % av driftsinntektene — 49,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,34 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,9 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,7 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 57,5 % | 8,0 % |
| Lønnskostnad | 5,2 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 22,2 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 2,5 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990793409/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990793409/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990793409",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4727,
"revenue": { "value": 3366074, "percentile": 0.5597 },
"operating_margin": { "value": 0.1264, "percentile": 0.7535 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990793409" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er B.voll & Sønn AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til B.voll & Sønn AS på i bransjen?
Hvor ligger B.voll & Sønn AS blant de 4727 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om B.voll & Sønn AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som B.voll & Sønn AS?
Det er registrert 11 303 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 143 i Sandnes.
Er B.voll & Sønn AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 168 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har B.voll & Sønn AS i Enhetsregisteret?
B.voll & Sønn AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i B.voll & Sønn AS?
Daglig leder i B.voll & Sønn AS er Bendik Voll, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier B.voll & Sønn AS?
B.voll & Sønn AS eies i hovedsak av Bendik Voll (90 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med B.voll & Sønn AS?
I 2025 omsatte B.voll & Sønn AS for 3,37 mill kr, opp 16 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 397 418 kr.
Hva er driftsresultatet til B.voll & Sønn AS?
I 2025 hadde B.voll & Sønn AS et driftsresultat på 425 510 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 12,6 %.
Hva er aksjekapitalen i B.voll & Sønn AS?
B.voll & Sønn AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 200 aksjer.
Hvor ligger B.voll & Sønn AS?
Forretningsadressen til B.voll & Sønn AS er Hølenesveien 11, 4308, SANDNES i Sandnes kommune.
Hvem fører regnskapet til B.voll & Sønn AS?
Rygr Økonomi AS er registrert som regnskapsfører for B.voll & Sønn AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.