Onelog Regnbueveien 9 AS
- Omsetning
- 13,8 mill
- −0,9 %
- Resultat
- 4,5 mill
- +62,5 %
Om Onelog Regnbueveien 9 AS
Onelog Regnbueveien 9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Leif Fredrik Ingemar Söderlund er styrets leder. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom, eller selskaper som eier fast eiendom, og alle andre aktiviteter tilknyttet dette.
AI-sammendrag
Høy gjeldsgrad med kun 26% egenkapitalandel gir begrenset buffer i et eiendomsmarked under press, og driftsmarginen under bransjesnitt understreker at selskapet ikke henter ut full verdi av porteføljen. Omsetningen på 14M kr plasserer det likevel i topp 10% av bransjen målt på inntekter, noe som indikerer en relativt betydelig eiendomsmasse for et selskap uten registrerte ansatte. Heleid av et holdingselskap i samme adresse og med signaturrett konsentrert hos styrets leder alene, fremstår dette som en typisk single-purpose eiendomsstruktur med begrenset operasjonell kompleksitet.
API og MCPGET /company/990755671
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"name": "ONELOG REGNBUEVEIEN 9 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Når ble Onelog Regnbueveien 9 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Onelog Regnbueveien 9 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Onelog Regnbueveien 9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,9 % fra 2024 · +61 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,82 mill kr | 7,59 mill kr | 4,51 mill kr | 84,44 mill kr | 28,85 mill kr | 55,60 mill kr |
| 2024 | 13,95 mill kr | 5,65 mill kr | 2,78 mill kr | 93,52 mill kr | 24,34 mill kr | 69,18 mill kr |
| 2023 | 14,23 mill kr | 6,98 mill kr | 3,82 mill kr | 90,34 mill kr | 21,56 mill kr | 68,77 mill kr |
| 2022 | 13,19 mill kr | 2,06 mill kr | −436 360 kr | 91,07 mill kr | 17,74 mill kr | 73,33 mill kr |
| 2021 | 8,59 mill kr | 2,61 mill kr | −4,34 mill kr | 91,24 mill kr | 18,18 mill kr | 73,06 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 26 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 52 mill kr (61 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2 mill kr
API og MCPGET /company/990755671/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13822364,
"operating_profit": 7594762,
"net_profit": 4511579,
"equity": 28849026,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13949156,
"operating_profit": 5651456,
"net_profit": 2777062,
"equity": 24337447,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Onelog Regnbueveien 9 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Onelog Regnbueveien 9 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Onelog Regnbueveien 9 AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 15.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 15.12.2021Revisor
1Sist endret 30.11.2016API og MCPGET /company/990755671/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Onelog Regnbueveien 9 AS?
Hvem er regnskapsfører for Onelog Regnbueveien 9 AS?
List alle roller i Onelog Regnbueveien 9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Logicor (curve) Holdco B.v.hadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Onelog Norway Regnbueveien 9 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 25 996 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990755671/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ONELOG NORWAY REGNBUEVEIEN 9 HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Onelog Regnbueveien 9 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Onelog Regnbueveien 9 AS eier Onelog Norway Regnbueveien 9 Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Onelog Regnbueveien 9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
API og MCPGET /company/990755671/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"chain": [
{ "org_no": "917275033", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990755671", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Onelog Regnbueveien 9 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Onelog Regnbueveien 9 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer64
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
| 23.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990755671/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-13", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Onelog Regnbueveien 9 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Onelog Regnbueveien 9 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Onelog Regnbueveien 9 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 26,1 % av driftsinntektene — 6,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,9 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 32,6 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,98 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,9 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 26,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 18,9 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990755671/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990755671/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990755671",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 13822364, "percentile": 0.9511 },
"operating_margin": { "value": 0.5495, "percentile": 0.6412 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990755671" })Spør AI-assistenten
Er Onelog Regnbueveien 9 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Onelog Regnbueveien 9 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Onelog Regnbueveien 9 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+243 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Onelog Regnbueveien 9 AS
Hvor stor er bransjen Onelog Regnbueveien 9 AS tilhører?
Onelog Regnbueveien 9 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 560 på landsbasis.
Hvor lenge har Onelog Regnbueveien 9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Onelog Regnbueveien 9 AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Onelog Regnbueveien 9 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Onelog Regnbueveien 9 AS lå på 54,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Onelog Regnbueveien 9 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Onelog Regnbueveien 9 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Onelog Regnbueveien 9 AS?
Onelog Regnbueveien 9 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Investere i fast eiendom, eller selskaper som eier fast eiendom, og alle andre aktiviteter tilknyttet dette.
Hvilke eiere står bak Onelog Regnbueveien 9 AS?
Onelog Regnbueveien 9 AS eies i hovedsak av Onelog Norway Regnbueveien 9 Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Onelog Regnbueveien 9 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Onelog Regnbueveien 9 AS for 13,82 mill kr, ned 1 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 4,51 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Onelog Regnbueveien 9 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 7,59 mill kr (driftsmargin 54,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Onelog Regnbueveien 9 AS?
I Enhetsregisteret er Onelog Regnbueveien 9 AS registrert med regnskapsfører Csc Accounting (norway) AS og revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.