St. Hallvardsvei 8 AS
- Omsetning
- 696 575
- +2,6 %
- Resultat
- 436 911
- +23,3 %
Om St. Hallvardsvei 8 AS
St. Hallvardsvei 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Elena Alexandra Rockstad er styrets leder. I 2025 hadde St. Hallvardsvei 8 AS en omsetning på 696 575 kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 436 911 kr. Egenkapitalen var 2,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Scandi Finans Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 340 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lier, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Selskapets virksomhet er å utvikle, eie, forvalte og drive utleie og salg av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/990714126
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"name": "ST. HALLVARDSVEI 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Når ble St. Hallvardsvei 8 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lier holder St. Hallvardsvei 8 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er St. Hallvardsvei 8 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,6 % fra 2024 · +13,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 696 575 kr | 533 866 kr | 436 911 kr | 2,90 mill kr | 2,06 mill kr | 833 623 kr |
| 2024 | 679 240 kr | 462 227 kr | 354 305 kr | 2,73 mill kr | 1,97 mill kr | 756 639 kr |
| 2023 | 648 978 kr | 505 003 kr | 412 926 kr | 2,90 mill kr | 1,62 mill kr | 1,28 mill kr |
| 2022 | 700 443 kr | 556 260 kr | 435 515 kr | 2,65 mill kr | 1,21 mill kr | 1,44 mill kr |
| 2021 | 615 472 kr | 473 097 kr | 370 865 kr | 2,57 mill kr | 771 878 kr | 1,80 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 12 000 kr
API og MCPGET /company/990714126/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 696575,
"operating_profit": 533866,
"net_profit": 436911,
"equity": 2061535,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 679240,
"operating_profit": 462227,
"net_profit": 354305,
"equity": 1974624,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til St. Hallvardsvei 8 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til St. Hallvardsvei 8 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for St. Hallvardsvei 8 AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 17.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 06.06.2024API og MCPGET /company/990714126/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i St. Hallvardsvei 8 AS?
Hvem er regnskapsfører for St. Hallvardsvei 8 AS?
List alle roller i St. Hallvardsvei 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Scandi Finans Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990714126/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SCANDI FINANS HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har St. Hallvardsvei 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier St. Hallvardsvei 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av St. Hallvardsvei 8 AS eier Scandi Finans Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Scandi Finans Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/990714126/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"chain": [
{ "org_no": "915585795", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "990714126", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som St. Hallvardsvei 8 AS?
Hvem eier St. Hallvardsvei 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| St. Hallvardsvei 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lier | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2025 | Styre ↗ |
| 12.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.3.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.2.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990714126/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for St. Hallvardsvei 8 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble St. Hallvardsvei 8 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte St. Hallvardsvei 8 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 71,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,45 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,2 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990714126/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990714126/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990714126",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 696575, "percentile": 0.5432 },
"operating_margin": { "value": 0.7664, "percentile": 0.8871 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990714126" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er St. Hallvardsvei 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til St. Hallvardsvei 8 AS på i bransjen?
Hvor ligger St. Hallvardsvei 8 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Lier
1 000+ til i Lier →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om St. Hallvardsvei 8 AS
Hvor stor er bransjen St. Hallvardsvei 8 AS tilhører?
St. Hallvardsvei 8 AS er ett av 340 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lier, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har St. Hallvardsvei 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
St. Hallvardsvei 8 AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har St. Hallvardsvei 8 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for St. Hallvardsvei 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er St. Hallvardsvei 8 AS?
Organisasjonsformen til St. Hallvardsvei 8 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i St. Hallvardsvei 8 AS?
Styrets leder i St. Hallvardsvei 8 AS er Elena Alexandra Rockstad. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier St. Hallvardsvei 8 AS?
St. Hallvardsvei 8 AS eies i hovedsak av Scandi Finans Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går St. Hallvardsvei 8 AS med overskudd?
St. Hallvardsvei 8 AS hadde i 2025 en omsetning på 696 575 kr og et overskudd på 436 911 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvilken regnskapsfører bruker St. Hallvardsvei 8 AS?
I Enhetsregisteret er St. Hallvardsvei 8 AS registrert med regnskapsfører Rockstad Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.