Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS
- Omsetning
- 1,1 mill
- −6 %
- Resultat
- −22 966
- −119,1 %
Om Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS
Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjøvik, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Teknisk prøving og analyse. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Håkon Omar Lindalen er daglig leder, og Morten Johansen er styreleder. I 2025 hadde Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS en omsetning på 1,14 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 22 966 kr. Egenkapitalen var 699 084 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Omar Lindalen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen teknisk prøving og analyse i Gjøvik, og ett av 928 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drive kontroll og termografering av elektriske anlegg, samt all annen naturlig tilhørende virksomhet.
Formål
Drive kontroll og termografering av elektriske anlegg, byggtermografering og termografering av prosesser. Videre ligger under selskapets virksomhet å drive lekkasjeavlytting og korrolering av vannledninger. Selskapet kan leie ut arbeidskraft.
API og MCPGET /company/990697469
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"name": "TERMOGRAFI OG MÅLETEKNIKK GJØVIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.200",
"nace_desc": "Teknisk prøving og analyse",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GJØVIK", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6 % fra 2024 · −23,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,14 mill kr | −30 417 kr | −22 966 kr | 973 180 kr | 699 084 kr | 274 096 kr |
| 2024 | 1,21 mill kr | 152 988 kr | 119 954 kr | 968 500 kr | 722 050 kr | 246 451 kr |
| 2023 | 1,27 mill kr | −139 507 kr | −108 700 kr | 831 461 kr | 602 095 kr | 229 366 kr |
| 2022 | 1,18 mill kr | −46 296 kr | −35 108 kr | 906 086 kr | 710 795 kr | 195 291 kr |
| 2021 | 1,48 mill kr | 136 286 kr | 106 088 kr | 1,38 mill kr | 745 903 kr | 633 971 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 79 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 27 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990697469/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1140738,
"operating_profit": -30417,
"net_profit": -22966,
"equity": 699084,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1213754,
"operating_profit": 152988,
"net_profit": 119954,
"equity": 722050,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 06.01.2007Styre
3Sist endret 26.01.2009Regnskapsfører
1Sist endret 26.08.2025API og MCPGET /company/990697469/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
Hvem er regnskapsfører for Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
List alle roller i Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Karl Håkon Grimneshadde 33,3 %
- Håkon Omar Lindalen33,3 % → 50 %
- Morten Johansen33,3 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håkon Omar Lindalen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 750 |
| Morten Johansen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 750 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990697469/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS | BEDR | Teknisk prøving og analyse | Gjøvik | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990697469/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Når ble Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 71,8 % | 55,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,15 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,3 % | 12,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990697469/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990697469/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990697469",
"nace_code": "71.200",
"industry_count": 445,
"revenue": { "value": 1140738, "percentile": 0.4502 },
"operating_margin": { "value": -0.0267, "percentile": 0.2968 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990697469" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS på i bransjen?
Hvor ligger Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS blant de 445 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Gjøvik
1 000+ til i Gjøvik →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS
Hvor stor er bransjen Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS tilhører?
Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS er ett av 3 selskaper innen teknisk prøving og analyse i Gjøvik, og ett av 928 på landsbasis.
Hvor lenge har Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
Håkon Omar Lindalen er registrert som daglig leder i Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS.
Hvilke eiere står bak Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
Største aksjonær i Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS er Håkon Omar Lindalen med 50 % av aksjene, fulgt av Morten Johansen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS med overskudd?
I 2025 omsatte Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS for 1,14 mill kr, ned 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 22 966 kr.
Hvor mye egenkapital har Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS en egenkapital på 699 084 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 71,8 %.
Hvor solid er økonomien i Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Termografi Og Måleteknikk Gjøvik AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.