Awl Invest AS
Org.nr 990599343
Om Awl Invest AS
Awl Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Anders Winther-Larsen er daglig leder, og Anders Winther-Larsen er styreleder. I 2025 hadde Awl Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 432 621 kr. Egenkapitalen var 3,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anders Winther-Larsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 482 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bærum, og ett av 14 073 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Investeringer i aksjer, andeler og kjøp/ salg av fast eiendom.
Formål
Investering i aksjer, andeler og fast eiendom, samt alt hva som naturlig faller inn under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −27 855 kr | 432 621 kr | 3,52 mill kr | 3,29 mill kr | 233 972 kr |
| 2024 | 0 kr | −23 622 kr | 160 160 kr | 3,06 mill kr | 2,86 mill kr | 199 394 kr |
| 2023 | 0 kr | −34 242 kr | −422 580 kr | 2,81 mill kr | 2,70 mill kr | 108 940 kr |
| 2022 | 0 kr | −11 833 kr | 360 283 kr | 4,06 mill kr | 3,12 mill kr | 939 598 kr |
| 2021 | 0 kr | −14 581 kr | −21 897 kr | 3,63 mill kr | 2,76 mill kr | 873 656 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.12.2006Styre
2Sist endret 04.12.2006Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anders Winther-Larsen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Awl Invest AS
1 selskaperKunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 93,4 % | 50,0 % |
| Likviditetsgrad | 13,50 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
AWL INVEST AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pensum Business Services AS | Oslo | 55.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Hosle Holding AS | Bærum | 33.3 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Cogitare Magnum AS | Oslo | 2.4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Pensum Group AS | Oslo | 1.4 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Ezone Energy AS | Oslo | 0.5 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Ensurge Micropower ASA | Oslo | 0.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Pensum Holding AS | Oslo | 0.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bærum
1 000+ til i Bærum →Spørsmål og svar om Awl Invest AS
Hvor stor er bransjen Awl Invest AS tilhører?
Awl Invest AS er ett av 482 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Bærum, og ett av 14 073 på landsbasis.
Hvor lenge har Awl Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Awl Invest AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hva er statusen til Awl Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Awl Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Awl Invest AS?
Awl Invest AS er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (næringskode 68.110). Registrert aktivitet: Investeringer i aksjer, andeler og kjøp/ salg av fast eiendom.
Hvem leder Awl Invest AS?
Anders Winther-Larsen er registrert som daglig leder i Awl Invest AS.
Hvem er største aksjonær i Awl Invest AS?
Største aksjonær i Awl Invest AS er Anders Winther-Larsen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Awl Invest AS med overskudd?
Awl Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 432 621 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Awl Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −27 855 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Awl Invest AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Awl Invest AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvorfor har ikke Awl Invest AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Awl Invest AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.