Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nydalshøyden Bygg C AS

Org.nr 990589798
Omsetning
0
2025
Resultat
421 302
−19,3 %
Mer

Om Nydalshøyden Bygg C AS

Nydalshøyden Bygg C AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Signe Marie Jore Ritterberg er styrets leder. I 2025 hadde Nydalshøyden Bygg C AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 421 302 kr. Egenkapitalen var 1,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Statnett SF med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 574 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet og formål

Hjemmelsinnehaver til eiendommen Nydalen Allè 33, gnr. 77 bnr. 40 i Oslo kommune.

API og MCPGET /company/990589798

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "name": "NYDALSHØYDEN BYGG C AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Nydalshøyden Bygg C AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Nydalshøyden Bygg C AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder Nydalshøyden Bygg C AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−16 322 kr421 302 kr10,19 mill kr1,53 mill kr8,66 mill kr
20240 kr−8 221 kr521 945 kr11,92 mill kr1,79 mill kr10,13 mill kr
20230 kr−16 171 kr520 650 kr13,80 mill kr2,07 mill kr11,73 mill kr
20220 kr−13 220 kr302 737 kr15,80 mill kr2,37 mill kr13,43 mill kr
20210 kr−13 692 kr160 913 kr18,45 mill kr2,77 mill kr15,69 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler10,19 mill kr
Anleggsmidler95 %9,64 mill krOmløpsmidler5 %548 401 kr
Egenkapital og gjeld10,19 mill kr
Innskutt egenkapital15 %1,53 mill krLangsiktig gjeld66 %6,76 mill krKortsiktig gjeld19 %1,91 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader16 322 kr
Finansinntekter556 453 kr
Netto finans556 453 kr
Ordinært resultat før skatt540 131 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
9,6 mill kr (95 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
870 000 kr (9 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
530 000 kr
Avgitt konsernbidrag
680 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/990589798/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -16322, "net_profit": 421302, "equity": 1528852, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -8221, "net_profit": 521945, "equity": 1788489, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Nydalshøyden Bygg C AS i 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nydalshøyden Bygg C AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nydalshøyden Bygg C AS per år.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 15.07.2024
Styrets lederSignatur
Silje Vegarud(f. 1975)
StyremedlemSignatur
Representant for A-aksjonærene

Revisor

1Sist endret 17.08.2018
Revisor
repr. DELOITTE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/990589798/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Nydalshøyden Bygg C AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Nydalshøyden Bygg C AS?
  • List alle roller i Nydalshøyden Bygg C AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Statnett SFSelskapOrdinære aksjer100,0 %100 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/990589798/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "STATNETT SF", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Nydalshøyden Bygg C AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Nydalshøyden Bygg C AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Nydalshøyden Bygg C AS eier Statnett SF, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

100,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nydalshøyden Bygg C ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomOslo−

Kunngjøringer45

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/990589798/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Nydalshøyden Bygg C AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Nydalshøyden Bygg C AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Nydalshøyden Bygg C AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel15,0 %37,0 %
Likviditetsgrad0,291,76
Gjeldsgrad5,671,06
Egenkapitalrentabilitet27,6 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/990589798/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/990589798/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "990589798",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64534,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "990589798" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Nydalshøyden Bygg C AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Nydalshøyden Bygg C AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
  • Hvor solid er Nydalshøyden Bygg C AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Folk spør om Nydalshøyden Bygg C AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nydalshøyden Bygg C AS?

Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 574 i Oslo.

Er Nydalshøyden Bygg C AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 812 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Nydalshøyden Bygg C AS i Enhetsregisteret?

Nydalshøyden Bygg C AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva gjør Nydalshøyden Bygg C AS?

Nydalshøyden Bygg C AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Hjemmelsinnehaver til eiendommen Nydalen Allè 33, gnr.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Nydalshøyden Bygg C AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem sitter i styret i Nydalshøyden Bygg C AS?

Signe Marie Jore Ritterberg er registrert som styreleder i Nydalshøyden Bygg C AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Nydalshøyden Bygg C AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Statnett SF største eier i Nydalshøyden Bygg C AS med 100 % av aksjene.

Er Nydalshøyden Bygg C AS en del av et konsern?

Nydalshøyden Bygg C AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Statnett SF, som eier 100 % av selskapet.

Hvordan går det økonomisk med Nydalshøyden Bygg C AS?

Nydalshøyden Bygg C AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 421 302 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Nydalshøyden Bygg C AS?

I 2025 hadde Nydalshøyden Bygg C AS et driftsresultat på −16 322 kr.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner