Stamsaas Holding AS
- Omsetning
- 597 187
- +6,5 %
- Resultat
- 1,3 mill
- +62,9 %
Om Stamsaas Holding AS
Stamsaas Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Lars Roll Erichsen er styrets leder. I 2025 hadde Stamsaas Holding AS en omsetning på 597 187 kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,28 mill kr. Egenkapitalen var 47,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Roll Erichsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 600 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sarpsborg, og ett av 76 560 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investeringsvirksomhet, herunder eie, forvalte, kjøpe og selge verdipapirer, driftsmidler, fast eiendom og alt som naturlig hører inn under dette. Utleie av fast eiendom samt utleie av ansatte i selskapet.
API og MCPGET /company/990585040
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"name": "STAMSAAS HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SARPSBORG", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Hvor i Sarpsborg holder Stamsaas Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stamsaas Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stamsaas Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,5 % fra 2024 · −87,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 597 187 kr | −3,23 mill kr | 1,28 mill kr | 48,73 mill kr | 47,60 mill kr | 1,13 mill kr |
| 2024 | 560 578 kr | −2,39 mill kr | 787 097 kr | 50,02 mill kr | 48,32 mill kr | 1,70 mill kr |
| 2023 | 242 082 kr | −948 008 kr | 1,75 mill kr | 50,74 mill kr | 47,88 mill kr | 2,86 mill kr |
| 2022 | 713 581 kr | −2,14 mill kr | −4,71 mill kr | 54,11 mill kr | 51,93 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2021 | 4,63 mill kr | 322 047 kr | 23,50 mill kr | 63,29 mill kr | 60,54 mill kr | 2,75 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 7,1 mill kr (15 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 580 000 kr
API og MCPGET /company/990585040/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 597187,
"operating_profit": -3232529,
"net_profit": 1282318,
"equity": 47598167,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 560578,
"operating_profit": -2394452,
"net_profit": 787097,
"equity": 48315850,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stamsaas Holding AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stamsaas Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stamsaas Holding AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 01.12.2021Regnskapsfører
1Sist endret 24.07.2025Revisor
1Sist endret 22.12.2021API og MCPGET /company/990585040/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stamsaas Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stamsaas Holding AS?
List alle roller i Stamsaas Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Roll Erichsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990585040/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stamsaas Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stamsaas Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Stamsaas Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/990585040/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"chain": [
{ "org_no": "990585040", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stamsaas Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stamsaas Holding AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer55
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2022 | Kapital ↗ |
| 28.12.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 15.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.12.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990585040/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Har Stamsaas Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stamsaas Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stamsaas Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 97,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 19,73 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990585040/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990585040/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990585040",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 597187, "percentile": 0.5147 },
"operating_margin": { "value": -5.4129, "percentile": 0.0259 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990585040" })Spør AI-assistenten
Er Stamsaas Holding AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stamsaas Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stamsaas Holding AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
Stamsaas Holding AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Stamsaas ↗ | 200713108 | 245093 | Registrering opphørt | 31.3.2018 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
STAMSAAS HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bredmyra 8 AS | Sarpsborg | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Lwe Holding AS | Sarpsborg | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vatvedt AS | Sarpsborg | 40,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Kolvika Eiendom AS | Ålesund | 33,3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Nygaardsgata 3 Utvikling AS | Fredrikstad | 13,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Pharma Nordic AS | Ålesund | 1,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Stamsaas Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stamsaas Holding AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 600 i Sarpsborg.
Er Stamsaas Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 813 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Stamsaas Holding AS?
Stamsaas Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Stamsaas Holding AS?
Lars Roll Erichsen er registrert som styreleder i Stamsaas Holding AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Stamsaas Holding AS?
Stamsaas Holding AS eies i hovedsak av Lars Roll Erichsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Stamsaas Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 597 187 kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 47,60 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Stamsaas Holding AS?
Egenkapitalen i Stamsaas Holding AS var 47,60 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 97,7 % av totalkapitalen.
Har Stamsaas Holding AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 1 varemerke knyttet til Stamsaas Holding AS.
Er Stamsaas Holding AS registrert i MVA-registeret?
Stamsaas Holding AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Stamsaas Holding AS?
Stamsaas Holding AS har org.nr 990 585 040 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.