Eidsvoll Næringsutvikling AS
- Omsetning
- 5,4 mill
- +0,8 %
- Resultat
- −3,4 mill
- 7 års regnskap
Om Eidsvoll Næringsutvikling AS
Eidsvoll Næringsutvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eidsvoll, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Bjørn Tormod Johnstad er daglig leder, og Leif Magne Seierstad er styreleder. I 2025 hadde Eidsvoll Næringsutvikling AS en omsetning på 5,43 mill kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 3,40 mill kr. Egenkapitalen var −10,34 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Seierinvest AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 272 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Eidsvoll, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Næringsutvikling av fast eiendom.
Formål
Næringsutvikling av fast eiendom, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/990522847
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"name": "EIDSVOLL NÆRINGSUTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIDSVOLL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Hvor i Eidsvoll holder Eidsvoll Næringsutvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Eidsvoll Næringsutvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Eidsvoll Næringsutvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,8 % fra 2024 · +9 749,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,43 mill kr | 1,33 mill kr | −3,40 mill kr | 63,92 mill kr | −10,34 mill kr | 74,27 mill kr |
| 2024 | 5,39 mill kr | 1,15 mill kr | −3,52 mill kr | 67,69 mill kr | −6,94 mill kr | 74,63 mill kr |
| 2023 | 2,69 mill kr | 260 103 kr | −2,78 mill kr | 69,79 mill kr | −3,42 mill kr | 73,21 mill kr |
| 2022 | 112 100 kr | −508 747 kr | −627 908 kr | 29,26 mill kr | −646 579 kr | 29,91 mill kr |
| 2021 | 55 139 kr | −264 918 kr | −212 632 kr | 6,23 mill kr | −18 671 kr | 6,25 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/990522847/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5431069,
"operating_profit": 1325740,
"net_profit": -3403436,
"equity": -10344028,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5388906,
"operating_profit": 1154727,
"net_profit": -3518647,
"equity": -6940593,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Eidsvoll Næringsutvikling AS per år.
Hvordan har omsetningen til Eidsvoll Næringsutvikling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Eidsvoll Næringsutvikling AS i 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 29.11.2022Styre
5Sist endret 28.09.2020Regnskapsfører
1Sist endret 17.11.2020Revisor
1Sist endret 13.11.2025API og MCPGET /company/990522847/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Amibo Eiendom AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Seierinvest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Tormod Knutsens Veg 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990522847/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SEIERINVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "TORMOD KNUTSENS VEG 2 AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 50,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Eidsvoll Næringsutvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Eidsvoll Næringsutvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Eidsvoll Næringsutvikling AS eier Seierinvest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Eidsvoll Næringsutvikling AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Eidsvoll | − |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.11.2025 | Revisor ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.10.2023 | Revisor ↗ |
| 6.9.2023 | Manglende roller ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2022 | Daglig leder ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990522847/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-13", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Når ble Eidsvoll Næringsutvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Eidsvoll Næringsutvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Eidsvoll Næringsutvikling AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 49,0 % av driftsinntektene — 34,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -62,7 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -16,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,1 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 22,6 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 49,0 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990522847/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990522847/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990522847",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 5431069, "percentile": 0.8781 },
"operating_margin": { "value": 0.2441, "percentile": 0.3538 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990522847" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Eidsvoll Næringsutvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Eidsvoll Næringsutvikling AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Eidsvoll Næringsutvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Eidsvoll Næringsutvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 272 i Eidsvoll.
Er Eidsvoll Næringsutvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 812 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Eidsvoll Næringsutvikling AS bedre enn andre i bransjen?
Eidsvoll Næringsutvikling AS hadde en driftsmargin på 24,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hvilken status har Eidsvoll Næringsutvikling AS i Enhetsregisteret?
Eidsvoll Næringsutvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Daglig leder i Eidsvoll Næringsutvikling AS er Bjørn Tormod Johnstad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Seierinvest AS største eier i Eidsvoll Næringsutvikling AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Tormod Knutsens Veg 2 AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Eidsvoll Næringsutvikling AS hadde i 2025 en omsetning på 5,43 mill kr og et underskudd på 3,40 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Eidsvoll Næringsutvikling AS?
Eidsvoll Næringsutvikling AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.