Dikeveien Nord Eiendom AS
Org.nr 990222932
Om Dikeveien Nord Eiendom AS
Dikeveien Nord Eiendom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fredrikstad, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Terje Tom Høili er daglig leder, og Terje Tom Høili er styreleder. I 2025 hadde Dikeveien Nord Eiendom AS en omsetning på 711 837 kr, en økning på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,64 mill kr. Egenkapitalen var 39,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Th Ove Rammsgate AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 004 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Fredrikstad, og ett av 76 459 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering og drift av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 711 837 kr | −133 135 kr | −1,64 mill kr | 80,70 mill kr | 39,64 mill kr | 41,06 mill kr |
| 2024 | 708 000 kr | −65 413 kr | −1,59 mill kr | 40,26 mill kr | 219 455 kr | 40,04 mill kr |
| 2023 | 609 000 kr | −200 966 kr | −1,76 mill kr | 39,28 mill kr | 113 921 kr | 39,17 mill kr |
| 2022 | 661 056 kr | −247 516 kr | −1,49 mill kr | 42,04 mill kr | 170 688 kr | 41,87 mill kr |
| 2021 | 716 112 kr | 120 956 kr | −1,20 mill kr | 39,38 mill kr | 156 210 kr | 39,23 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.10.2006Styre
2Sist endret 09.10.2006Revisor
1Sist endret 09.05.2022Fullmakt
(ikke i roller)Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Th Ove Rammsgate AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Th Ove Rammsgate AS
10 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Dikeveien Nord Eiendom AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Fredrikstad | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Revisor ↗ |
| 23.11.2021 | Kapital ↗ |
| 23.11.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.11.2021 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 49,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 62,73 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 1,04 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -4,1 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+5 til på samme adresse →Folk spør om Dikeveien Nord Eiendom AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Dikeveien Nord Eiendom AS?
Det er registrert 76 459 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 1 004 i Fredrikstad.
Er Dikeveien Nord Eiendom AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 820 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Dikeveien Nord Eiendom AS i Enhetsregisteret?
Dikeveien Nord Eiendom AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Dikeveien Nord Eiendom AS med?
Dikeveien Nord Eiendom AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering og drift av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet og alt som står i forbindelse med dette.
Hvem er daglig leder i Dikeveien Nord Eiendom AS?
Daglig leder i Dikeveien Nord Eiendom AS er Terje Tom Høili, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Dikeveien Nord Eiendom AS?
Største aksjonær i Dikeveien Nord Eiendom AS er Th Ove Rammsgate AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Dikeveien Nord Eiendom AS?
Dikeveien Nord Eiendom AS hadde i 2025 en omsetning på 711 837 kr og et underskudd på 1,64 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvem er revisor for Dikeveien Nord Eiendom AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Dikeveien Nord Eiendom AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.