Rolland Helsebygg AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −12,4 %
- Resultat
- 967 227
- −6,3 %
Om Rolland Helsebygg AS
Rolland Helsebygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Satya Pal Sharma er styrets leder. I 2025 hadde Rolland Helsebygg AS en omsetning på 1,92 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 967 227 kr. Egenkapitalen var 4,93 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Shaurya Sharma med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drift og utvikling av eiendommen Åslia 3, 5115 Ulset, samt kjøp, salg og drift av eiendommen.
API og MCPGET /company/990055378
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"name": "ROLLAND HELSEBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Hva driver Rolland Helsebygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rolland Helsebygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Rolland Helsebygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,4 % fra 2024 · +16,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,92 mill kr | 997 144 kr | 967 227 kr | 7,83 mill kr | 4,93 mill kr | 2,90 mill kr |
| 2024 | 2,19 mill kr | 1,33 mill kr | 1,03 mill kr | 8,60 mill kr | 6,96 mill kr | 1,64 mill kr |
| 2023 | 2,05 mill kr | 1,18 mill kr | 922 902 kr | 10,50 mill kr | 5,93 mill kr | 4,57 mill kr |
| 2022 | 1,86 mill kr | 974 385 kr | 760 404 kr | 9,52 mill kr | 6,12 mill kr | 3,40 mill kr |
| 2021 | 1,64 mill kr | 897 080 kr | 698 682 kr | 8,70 mill kr | 5,36 mill kr | 3,34 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 31 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 13 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990055378/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1917144,
"operating_profit": 997144,
"net_profit": 967227,
"equity": 4932003,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2187868,
"operating_profit": 1325296,
"net_profit": 1032671,
"equity": 6964776,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rolland Helsebygg AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rolland Helsebygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Rolland Helsebygg AS i 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 05.01.2016API og MCPGET /company/990055378/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rolland Helsebygg AS?
List alle roller i Rolland Helsebygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Satya Pal Sharma45 % → 10 %
- Shaurya Sharma55 % → 90 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Shaurya Sharma | Person | Ordinære aksjer | 90,0 % | 90 |
| Satya Pal Sharma | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990055378/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Rolland Helsebygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Rolland Helsebygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Rolland Helsebygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rolland Helsebygg AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 23.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990055378/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Når ble Rolland Helsebygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Rolland Helsebygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Rolland Helsebygg AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 63,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,51 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,6 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,4 % | +2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990055378/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990055378/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990055378",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 1917144, "percentile": 0.7303 },
"operating_margin": { "value": 0.5201, "percentile": 0.6071 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990055378" })Spør AI-assistenten
Er Rolland Helsebygg AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Rolland Helsebygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rolland Helsebygg AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Rolland Helsebygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rolland Helsebygg AS?
Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.
Er Rolland Helsebygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 67 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 812 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Rolland Helsebygg AS i Enhetsregisteret?
Rolland Helsebygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Rolland Helsebygg AS?
Satya Pal Sharma er registrert som styreleder i Rolland Helsebygg AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Rolland Helsebygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Shaurya Sharma største eier i Rolland Helsebygg AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Satya Pal Sharma med 10 %.
Hvordan går det økonomisk med Rolland Helsebygg AS?
I 2025 omsatte Rolland Helsebygg AS for 1,92 mill kr, ned 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 967 227 kr.
Hva er aksjekapitalen i Rolland Helsebygg AS?
Rolland Helsebygg AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Har Rolland Helsebygg AS revisor?
Rolland Helsebygg AS har fravalgt revisjon (registrert 01.11.2011). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.