Vrådal Hyttegrend AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −4,5 %
- Resultat
- 647 747
- −55,1 %
Om Vrådal Hyttegrend AS
Vrådal Hyttegrend AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kviteseid, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Olav Hansson Øy er daglig leder, og Elisabeth Ulvestad Øy er styreleder. I 2025 hadde Vrådal Hyttegrend AS en omsetning på 1,97 mill kr, en nedgang på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 647 747 kr. Egenkapitalen var 25,86 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elisabeth Ulvestad Øy med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kviteseid, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie fast eiendom, eiendomsutvikling og utleie av fast eiendom, salg av eiendom, eie og drive vannverk for hyttefelt, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/990028133
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"name": "VRÅDAL HYTTEGREND AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KVITESEID", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Vrådal Hyttegrend AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vrådal Hyttegrend AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vrådal Hyttegrend AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −4,5 % fra 2024 · −85 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,97 mill kr | 507 262 kr | 647 747 kr | 27,37 mill kr | 25,86 mill kr | 1,51 mill kr |
| 2024 | 2,07 mill kr | 537 072 kr | 1,44 mill kr | 27,25 mill kr | 25,22 mill kr | 2,03 mill kr |
| 2023 | 1,59 mill kr | 261 337 kr | 423 602 kr | 22,26 mill kr | 20,17 mill kr | 2,09 mill kr |
| 2022 | 1,28 mill kr | −132 417 kr | −639 374 kr | 22,73 mill kr | 20,45 mill kr | 2,28 mill kr |
| 2021 | 13,15 mill kr | 12,68 mill kr | 10,38 mill kr | 23,99 mill kr | 21,19 mill kr | 2,80 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/990028133/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1973033,
"operating_profit": 507262,
"net_profit": 647747,
"equity": 25864676,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2065479,
"operating_profit": 537072,
"net_profit": 1442821,
"equity": 25216929,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Vrådal Hyttegrend AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Vrådal Hyttegrend AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vrådal Hyttegrend AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 04.01.2010Styre
2Sist endret 04.01.2010Revisor
1Sist endret 04.06.2022API og MCPGET /company/990028133/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vrådal Hyttegrend AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vrådal Hyttegrend AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vrådal Hyttegrend AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elisabeth Ulvestad Øy | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Olav Hansson Øy | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/990028133/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vrådal Hyttegrend AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vrådal Hyttegrend AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Vrådal Hyttegrend AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vrådal Hyttegrend AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Kviteseid | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2024 | Kapital ↗ |
| 14.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.12.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 1.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2022 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/990028133/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Når ble Vrådal Hyttegrend AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vrådal Hyttegrend AS sist godkjent årsregnskap?
Har Vrådal Hyttegrend AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 17,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -4,5 % | +2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/990028133/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/990028133/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "990028133",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 1973033, "percentile": 0.7351 },
"operating_margin": { "value": 0.2571, "percentile": 0.3624 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "990028133" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Vrådal Hyttegrend AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vrådal Hyttegrend AS på i bransjen?
Hvor ligger Vrådal Hyttegrend AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
VRÅDAL HYTTEGREND AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Visit Telemark AS | Skien | 0,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Kviteseid
+835 til i Kviteseid →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Vrådal Hyttegrend AS
Hvor stor er bransjen Vrådal Hyttegrend AS tilhører?
Vrådal Hyttegrend AS er ett av 47 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kviteseid, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Vrådal Hyttegrend AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vrådal Hyttegrend AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Vrådal Hyttegrend AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vrådal Hyttegrend AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vrådal Hyttegrend AS?
Olav Hansson Øy er registrert som daglig leder i Vrådal Hyttegrend AS.
Hvem er styreleder i Vrådal Hyttegrend AS?
Styrets leder i Vrådal Hyttegrend AS er Elisabeth Ulvestad Øy.
Hvem eier Vrådal Hyttegrend AS?
Vrådal Hyttegrend AS eies i hovedsak av Elisabeth Ulvestad Øy (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Vrådal Hyttegrend AS med overskudd?
Vrådal Hyttegrend AS hadde i 2025 en omsetning på 1,97 mill kr og et overskudd på 647 747 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Vrådal Hyttegrend AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Vrådal Hyttegrend AS en egenkapital på 25,86 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 94,5 %.
Hvor stor aksjekapital har Vrådal Hyttegrend AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Vrådal Hyttegrend AS er 1,30 mill kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Vrådal Hyttegrend AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2008. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.