Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Magnar Instanes AS

Org.nr 989995502
Omsetning
6,9 mill
+13 %
Resultat
175 017
−61,9 %
Mer

Om Magnar Instanes AS

Magnar Instanes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Magnar N Instanes er daglig leder, og Magnar N Instanes er styreleder. I 2025 hadde Magnar Instanes AS en omsetning på 6,95 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 175 017 kr. Egenkapitalen var 5,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Magnar N Instanes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 87 innen grunnarbeid i Ullensvang, og ett av 12 744 i Norge. Det er eldre enn 76 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Maskinentreprenør, medvirke i andre selskaper innen samme virksomhet, samt alt som hører naturlig til dette.

API og MCPGET /company/989995502

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "name": "MAGNAR INSTANES AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.120",
  "nace_desc": "Grunnarbeid",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "ULLENSVANG", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Magnar Instanes AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Magnar Instanes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Ullensvang holder Magnar Instanes AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +13 % fra 2024 · +79,9 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,95 mill kr140 396 kr175 017 kr6,75 mill kr5,45 mill kr1,30 mill kr
20246,15 mill kr510 747 kr459 280 kr6,81 mill kr5,28 mill kr1,53 mill kr
20233,97 mill kr−126 592 kr−70 416 kr5,31 mill kr4,82 mill kr493 556 kr
20223,95 mill kr−92 567 kr−63 917 kr5,48 mill kr4,89 mill kr588 318 kr
20213,86 mill kr567 340 kr447 636 kr5,44 mill kr4,95 mill kr491 898 kr

Balanse

2025
Eiendeler6,75 mill kr
Anleggsmidler31 %2,08 mill krOmløpsmidler69 %4,67 mill kr
Egenkapital og gjeld6,75 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital79 %5,35 mill krLangsiktig gjeld0 %16 232 krKortsiktig gjeld19 %1,28 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader6,81 mill kr
Finansinntekter92 209 kr
Finanskostnader7 261 kr
Netto finans84 948 kr
Ordinært resultat før skatt225 344 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 57 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/989995502/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6947742,
      "operating_profit": 140396,
      "net_profit": 175017,
      "equity": 5451902,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 6151099,
      "operating_profit": 510747,
      "net_profit": 459280,
      "equity": 5276885,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Magnar Instanes AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Magnar Instanes AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Magnar Instanes AS i 2025?

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 29.06.2006
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 29.06.2006
Styrets lederSignatur
Tone Rosten Instanes(f. 1962)
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 20.12.2021
Regnskapsfører
repr. FREKHAUG REGNSKAP Øyvind VaksvikGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 10.07.2017
Revisor
repr. VEST REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/989995502/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Magnar Instanes AS?
  • List alle roller i Magnar Instanes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Magnar Instanes AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Magnar N InstanesPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/989995502/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Magnar Instanes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Magnar Instanes AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Magnar Instanes ASBEDRGrunnarbeidUllensvang−

Kunngjøringer28

API og MCPGET /company/989995502/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Magnar Instanes AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Magnar Instanes AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Magnar Instanes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 57,4 % av driftsinntektene — 31,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,0 %4,0 %
Resultatmargin2,5 %2,8 %
Egenkapitalandel80,8 %41,9 %
Likviditetsgrad3,651,55
Gjeldsgrad0,240,96
Egenkapitalrentabilitet3,2 %8,6 %
Omsetningsvekst (siste år)+13,0 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad57,4 %25,7 %
Lønnskostnad9,5 %27,4 %
Annen driftskostnad24,0 %33,6 %
Avskrivninger7,1 %3,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989995502/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989995502/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989995502",
  "nace_code": "43.120",
  "industry_count": 5804,
  "revenue": { "value": 6947742, "percentile": 0.7256 },
  "operating_margin": { "value": 0.0202, "percentile": 0.4234 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989995502" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Magnar Instanes AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Magnar Instanes AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Magnar Instanes AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godkjenninger og registre

Magnar Instanes AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 19. mars 2029
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeInnmåling og utstikking av tiltak1
UtførendeLandskapsutforming1
UtførendeVannforsynings- og avløpsanlegg2
UtførendeVeg- og grunnarbeider2
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Folk spør om Magnar Instanes AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Magnar Instanes AS?

Det er registrert 12 744 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 87 i Ullensvang.

Er Magnar Instanes AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 76 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 209 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Magnar Instanes AS bedre enn andre i bransjen?

Magnar Instanes AS hadde en driftsmargin på 2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for grunnarbeid.

Er Magnar Instanes AS et aktivt selskap?

Magnar Instanes AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Magnar Instanes AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Magnar Instanes AS?

Daglig leder i Magnar Instanes AS er Magnar N Instanes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Magnar Instanes AS?

Største aksjonær i Magnar Instanes AS er Magnar N Instanes med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Magnar Instanes AS?

Magnar Instanes AS hadde i 2025 en omsetning på 6,95 mill kr og et overskudd på 175 017 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er organisasjonsnummeret til Magnar Instanes AS?

Organisasjonsnummeret til Magnar Instanes AS er 989 995 502. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 29.06.2006.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland