Nedre Fjellveg Borettslag
Org.nr 989993003
Om Nedre Fjellveg Borettslag
Nedre Fjellveg Borettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Porsgrunn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Arne Ranvik er styrets leder. I 2025 hadde Nedre Fjellveg Borettslag en omsetning på 553 728 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 241 754 kr. Egenkapitalen var 2,74 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 680 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Porsgrunn, og ett av 47 145 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 467 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Borettslag.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 553 728 kr | 378 636 kr | 241 754 kr | 7,03 mill kr | 2,74 mill kr | 4,29 mill kr |
| 2024 | 553 728 kr | 292 325 kr | 137 374 kr | 6,96 mill kr | 2,50 mill kr | 4,46 mill kr |
| 2023 | 517 584 kr | 364 437 kr | 214 574 kr | 7,02 mill kr | 2,36 mill kr | 4,66 mill kr |
| 2022 | 451 872 kr | 314 223 kr | 215 267 kr | 7,01 mill kr | 2,15 mill kr | 4,86 mill kr |
| 2021 | 451 872 kr | 327 795 kr | 261 573 kr | 6,98 mill kr | 1,93 mill kr | 5,05 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 12.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 12.05.2026Revisor
1Sist endret 12.10.2026Forretningsfører
1Sist endret 29.07.2006Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Fjellveg Borettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Porsgrunn | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.10.2026 | Revisor ↗ |
| 12.10.2026 | Styre ↗ |
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.10.2025 | Styre ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.6.2024 | Styre ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.5.2023 | Styre ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)+Arne Ranvik(Styrets leder)+Siri Marie Ek(Varamedlem)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)−Arne Ranvik(Varamedlem)−Siri Marie Ek(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre+GRENLAND BOLIGBYGGELAG(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 39,0 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 17,17 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 1,57 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,8 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+637 til på samme adresse →Ofte spurt om Nedre Fjellveg Borettslag
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nedre Fjellveg Borettslag?
Det er registrert 47 145 selskaper i Norge innen aktiviteter i borettslag og boligsameier, hvorav 680 i Porsgrunn.
Er Nedre Fjellveg Borettslag et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 467 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Nedre Fjellveg Borettslag et aktivt selskap?
Nedre Fjellveg Borettslag er et aktivt selskap registrert som Borettslag i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva er omsetningen til Nedre Fjellveg Borettslag?
I 2025 omsatte Nedre Fjellveg Borettslag for 553 728 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 241 754 kr.
Hva er driftsresultatet til Nedre Fjellveg Borettslag?
I 2025 hadde Nedre Fjellveg Borettslag et driftsresultat på 378 636 kr.
Hvor solid er balansen til Nedre Fjellveg Borettslag?
Egenkapitalen i Nedre Fjellveg Borettslag var 2,74 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 39 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nedre Fjellveg Borettslag?
Nedre Fjellveg Borettslag er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Nedre Fjellveg Borettslag?
Organisasjonsnummeret til Nedre Fjellveg Borettslag er 989 993 003. Selskapet er registrert som Borettslag, med registreringsdato 29.07.2006.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.