Steinhaug & Kleven AS
- Omsetning
- 18,0 mill
- −16,2 %
- Resultat
- 679 555
- −50,4 %
- Ansatte
- 10
- −2 siden mars
Om Steinhaug & Kleven AS
Steinhaug & Kleven AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Notodden, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Rune Kleven er daglig leder, og Tom Aasen er styreleder. I 2025 hadde Steinhaug & Kleven AS en omsetning på 18,00 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 679 555 kr. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rune Kleven med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 64 innen oppføring av bygninger i Notodden, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Oppføring av bygninger.
API og MCPGET /company/989974211
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"name": "STEINHAUG & KLEVEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "NOTODDEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Hva driver Steinhaug & Kleven AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Steinhaug & Kleven AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Steinhaug & Kleven AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,2 % fra 2024 · +46,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18,00 mill kr | 927 303 kr | 679 555 kr | 7,46 mill kr | 3,67 mill kr | 3,79 mill kr |
| 2024 | 21,48 mill kr | 1,85 mill kr | 1,37 mill kr | 7,83 mill kr | 3,49 mill kr | 4,34 mill kr |
| 2023 | 17,59 mill kr | 891 529 kr | 629 648 kr | 6,77 mill kr | 2,12 mill kr | 4,65 mill kr |
| 2022 | 20,85 mill kr | 1,57 mill kr | 1,21 mill kr | 6,30 mill kr | 1,49 mill kr | 4,81 mill kr |
| 2021 | 12,29 mill kr | 1,17 mill kr | 1,06 mill kr | 3,46 mill kr | 880 019 kr | 2,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989974211/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 17997801,
"operating_profit": 927303,
"net_profit": 679555,
"equity": 3671001,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 21478486,
"operating_profit": 1849930,
"net_profit": 1369710,
"equity": 3491446,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Steinhaug & Kleven AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steinhaug & Kleven AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Steinhaug & Kleven AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 01.07.2006Styre
4Sist endret 22.02.2024Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/989974211/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Steinhaug & Kleven AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Steinhaug & Kleven AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Steinhaug & Kleven AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tone Margit Ørvella Steinhaug50 %
- Gisle Olav Steinhaughadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rune Kleven | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 175 |
| Tone Margit Ørvella Steinhaug | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 175 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989974211/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Steinhaug & Kleven AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Steinhaug & Kleven AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Steinhaug & Kleven AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steinhaug & Kleven AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Notodden | 10 |
Kunngjøringer36
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 23.7.2026 | Revisor ↗ |
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2024 | Styre ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989974211/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Steinhaug & Kleven AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Steinhaug & Kleven AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Steinhaug & Kleven AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 39,9 % av driftsinntektene — 6,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 3,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 49,2 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,03 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,2 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,80 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 46,1 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 39,9 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 7,9 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989974211/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989974211/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989974211",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 17997801, "percentile": 0.8652 },
"operating_margin": { "value": 0.0515, "percentile": 0.6019 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989974211" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Steinhaug & Kleven AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Steinhaug & Kleven AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Steinhaug & Kleven AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Notodden
1 000+ til i Notodden →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Steinhaug & Kleven AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Steinhaug & Kleven AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 64 i Notodden.
Er Steinhaug & Kleven AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 80 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 502 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Steinhaug & Kleven AS et aktivt selskap?
Steinhaug & Kleven AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Steinhaug & Kleven AS?
Daglig leder i Steinhaug & Kleven AS er Rune Kleven, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Steinhaug & Kleven AS?
Største aksjonær i Steinhaug & Kleven AS er Rune Kleven med 50 % av aksjene, fulgt av Tone Margit Ørvella Steinhaug (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Steinhaug & Kleven AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 18,00 mill kr, ned 16 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Steinhaug & Kleven AS?
I 2025 hadde Steinhaug & Kleven AS et driftsresultat på 927 303 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,2 %.
Hvor mange ansatte har Steinhaug & Kleven AS?
Steinhaug & Kleven AS har 10 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvem er revisor for Steinhaug & Kleven AS?
Cedra Norge AS er registrert som revisor for Steinhaug & Kleven AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.