Vingveien 1 AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- −2,7 %
- Resultat
- −894 727
- 7 års regnskap
Om Vingveien 1 AS
Vingveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Arne Fredrik Hellestø er styrets leder. I 2025 hadde Vingveien 1 AS en omsetning på 5,47 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 894 727 kr. Egenkapitalen var 5,71 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arne Hellestø AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 379 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sola, og ett av 76 534 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og forvalte eiendommer og hva hermed står i forbindelse, samt å investere i selskaper med tilsvarende virksomhet.
API og MCPGET /company/989916505
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"name": "VINGVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Hva driver Vingveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vingveien 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Vingveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,7 % fra 2024 · +27,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,47 mill kr | 1,91 mill kr | −894 727 kr | 60,07 mill kr | 5,71 mill kr | 54,36 mill kr |
| 2024 | 5,62 mill kr | 2,13 mill kr | −927 463 kr | 63,24 mill kr | 6,30 mill kr | 56,95 mill kr |
| 2023 | 3,08 mill kr | 84 642 kr | −2,08 mill kr | 66,82 mill kr | 6,27 mill kr | 60,55 mill kr |
| 2022 | 2,24 mill kr | 53 588 kr | −1,13 mill kr | 58,42 mill kr | 6,73 mill kr | 51,69 mill kr |
| 2021 | 4,30 mill kr | 1,47 mill kr | 323 505 kr | 60,44 mill kr | 6,87 mill kr | 53,57 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,5 mill kr (8 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 12 mill kr (21 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 130 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 380 000 kr
API og MCPGET /company/989916505/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5471503,
"operating_profit": 1914212,
"net_profit": -894727,
"equity": 5705856,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5623979,
"operating_profit": 2131714,
"net_profit": -927463,
"equity": 6296596,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Vingveien 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Vingveien 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Vingveien 1 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 28.06.2006Revisor
1Sist endret 28.06.2006API og MCPGET /company/989916505/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Vingveien 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vingveien 1 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Vingveien 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Arne Hellestø AS100 %
- Hellestø Finans Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arne Hellestø AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989916505/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ARNE HELLESTØ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vingveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vingveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vingveien 1 AS eier Arne Hellestø AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Arne Hellestø AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/989916505/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"chain": [
{ "org_no": "921851995", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "876704412", "owner_pct": 69.79, … },
{ "org_no": "989916505", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vingveien 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Vingveien 1 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Vingveien 1 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vingveien 1 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Sola | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989916505/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vingveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vingveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vingveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 33,8 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 35,0 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -16,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 30,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 9,53 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -15,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 31,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 33,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989916505/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989916505/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989916505",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 5471503, "percentile": 0.8788 },
"operating_margin": { "value": 0.3499, "percentile": 0.4337 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989916505" })Spør AI-assistenten
Er Vingveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Vingveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Vingveien 1 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+35 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Vingveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vingveien 1 AS?
Det er registrert 76 534 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 379 i Sola.
Er Vingveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 812 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Vingveien 1 AS bedre enn andre i bransjen?
Vingveien 1 AS hadde en driftsmargin på 35 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.
Hva er statusen til Vingveien 1 AS?
Vingveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Vingveien 1 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Vingveien 1 AS?
Største aksjonær i Vingveien 1 AS er Arne Hellestø AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Vingveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,47 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,71 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Vingveien 1 AS?
Vingveien 1 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem er revisor for Vingveien 1 AS?
Erga Revisjon AS er registrert som revisor for Vingveien 1 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.