Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Samvirkeforetak

Lygnalia Grunneierlag SA

Org.nr 989883267
Omsetning
10,3 mill
−49,5 %
Resultat
1,2 mill
−81,8 %

Om Lygnalia Grunneierlag SA

Lygnalia Grunneierlag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Gran, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Inger Helene Heier er daglig leder, og Nicolai Stenersen er styreleder. I 2025 hadde Lygnalia Grunneierlag SA en omsetning på 10,33 mill kr, en nedgang på 49 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,22 mill kr. Egenkapitalen var 37,24 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 27 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Gran, og ett av 12 876 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Etablere hyttefelt.

Formål

Utvikle området mellom Badstuvegen i vest og grense mot Tingelstad Allmenning i øst på kommersiell basis ved salg og evt. bortfeste av hyttetomter og annen næringsbasert virksomhet.

API og MCPGET /company/989883267

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "name": "LYGNALIA GRUNNEIERLAG SA",
  "org_form": "SA",
  "nace_code": "68.320",
  "nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "GRAN", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Lygnalia Grunneierlag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Lygnalia Grunneierlag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Gran holder Lygnalia Grunneierlag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −49,5 % fra 2024 · −60,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,33 mill kr2,61 mill kr1,22 mill kr54,30 mill kr37,24 mill kr17,06 mill kr
202420,44 mill kr10,12 mill kr6,69 mill kr59,78 mill kr36,02 mill kr23,76 mill kr
202313,42 mill kr4,66 mill kr2,25 mill kr63,62 mill kr29,34 mill kr34,29 mill kr
202237,90 mill kr12,43 mill kr9,11 mill kr45,11 mill kr27,09 mill kr18,03 mill kr
202125,94 mill kr11,02 mill kr8,07 mill kr51,96 mill kr17,97 mill kr33,99 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler54,30 mill kr
Anleggsmidler72 %38,93 mill krOmløpsmidler28 %15,37 mill kr
Egenkapital og gjeld54,30 mill kr
Innskutt egenkapital1 %680 250 krOpptjent egenkapital67 %36,56 mill krKortsiktig gjeld9 %4,78 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,72 mill kr
Finansinntekter548 688 kr
Finanskostnader1,49 mill kr
Netto finans−945 342 kr
Ordinært resultat før skatt1,66 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
18 mill kr (32 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
260 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/989883267/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10329037,
      "operating_profit": 2605816,
      "net_profit": 1219115,
      "equity": 37242590,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 20437078,
      "operating_profit": 10118348,
      "net_profit": 6686395,
      "equity": 36023475,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Lygnalia Grunneierlag SA i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Lygnalia Grunneierlag SA fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lygnalia Grunneierlag SA de siste årene.

Roller og styre9

Daglig leder

1Sist endret 21.08.2025
Inger Helene Heier(f. 1965)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

6Sist endret 08.06.2017
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
Ola Hoff(f. 1957)
StyremedlemSignatur
Morten Gausen(f. 1959)
StyremedlemSignatur
Erik Molstad(f. 1967)
StyremedlemSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 29.06.2020
Regnskapsfører
repr. HADELAND REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 09.10.2023
Revisor
repr. HVERVEN REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/989883267/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Lygnalia Grunneierlag SA?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Lygnalia Grunneierlag SA?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Lygnalia Grunneierlag SA?

Eierstruktur

Lygnalia Grunneierlag SA
989883267

Datterselskaper av Lygnalia Grunneierlag SA

1 selskaper
Lygnalia Drift AS
915348610 · AS · 13 ansatte
100,0 %
API og MCPGET /company/989883267/ownership

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267/ownership" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "chain": [
    { "org_no": "989883267", "owner_pct": null, … }
  ],
  "subsidiaries_total": 1,
  …
}

MCP

get_company_ownership_chain({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke datterselskaper har Lygnalia Grunneierlag SA, og hvor mye eier det i hvert av dem?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lygnalia Grunneierlag SAAAFYEiendomsforvaltning på oppdragGran−

Kunngjøringer27

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989883267/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-21", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Lygnalia Grunneierlag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Lygnalia Grunneierlag SA sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Lygnalia Grunneierlag SA sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 45,2 % av driftsinntektene — 33,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin25,2 %18,3 %
Resultatmargin11,8 %10,0 %
Egenkapitalandel68,6 %45,6 %
Likviditetsgrad3,221,87
Gjeldsgrad0,460,74
Egenkapitalrentabilitet3,3 %6,1 %
Omsetningsvekst (siste år)-49,5 %+2,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad45,2 %12,1 %
Lønnskostnad14,9 %32,6 %
Annen driftskostnad8,8 %22,1 %
Avskrivninger5,9 %5,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989883267/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989883267/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989883267",
  "nace_code": "68.320",
  "industry_count": 4183,
  "revenue": { "value": 10329037, "percentile": 0.9262 },
  "operating_margin": { "value": 0.2523, "percentile": 0.554 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989883267" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Lygnalia Grunneierlag SA blant de 4183 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Lygnalia Grunneierlag SA sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Lygnalia Grunneierlag SA blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?

Investeringer

LYGNALIA GRUNNEIERLAG SA eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Lygnalia Drift ASGran100,0 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Lygnalia Grunneierlag SA

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lygnalia Grunneierlag SA?

Det er registrert 12 876 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 27 i Gran.

Er Lygnalia Grunneierlag SA et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 66 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 194 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Lygnalia Grunneierlag SA bedre enn andre i bransjen?

Lygnalia Grunneierlag SA hadde en driftsmargin på 25,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,3 % for eiendomsforvaltning på oppdrag.

Hva er statusen til Lygnalia Grunneierlag SA?

Lygnalia Grunneierlag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Lygnalia Grunneierlag SA?

Daglig leder i Lygnalia Grunneierlag SA er Inger Helene Heier, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvilke datterselskaper har Lygnalia Grunneierlag SA?

Lygnalia Grunneierlag SA har 1 registrert datterselskap: Lygnalia Drift AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.

Hvordan går det økonomisk med Lygnalia Grunneierlag SA?

Lygnalia Grunneierlag SA hadde i 2025 en omsetning på 10,33 mill kr og et overskudd på 1,22 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Lygnalia Grunneierlag SA?

I 2025 hadde Lygnalia Grunneierlag SA et driftsresultat på 2,61 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 25,2 %.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lygnalia Grunneierlag SA?

Lygnalia Grunneierlag SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet