Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Kvenildmyra 9 AS

Org.nr 989757350
Omsetning
1,2 mill
+2,4 %
Resultat
421 522
+38,5 %
Mer

Om Kvenildmyra 9 AS

Kvenildmyra 9 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Per Esten Gjølmesli er styrets leder. I 2025 hadde Kvenildmyra 9 AS en omsetning på 1,23 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 421 522 kr. Egenkapitalen var 728 439 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sapeg Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi i Trondheim, og ett av 72 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Utleie av og eie bygg, samt dertil hørende virksomhet. Deltakelse i andre foretak v/oppkjøp, salg og styrearbeid.

API og MCPGET /company/989757350

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "name": "KVENILDMYRA 9 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "25.400",
  "nace_desc": "Smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • Er Kvenildmyra 9 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Kvenildmyra 9 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Kvenildmyra 9 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +2,4 % fra 2024 · +19,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,23 mill kr879 487 kr421 522 kr6,80 mill kr728 439 kr6,07 mill kr
20241,20 mill kr761 467 kr304 412 kr7,24 mill kr748 327 kr6,50 mill kr
20231,15 mill kr716 528 kr293 136 kr7,14 mill kr817 262 kr6,32 mill kr
20221,07 mill kr572 122 kr246 863 kr8,04 mill kr736 686 kr7,31 mill kr
20211,03 mill kr560 050 kr291 995 kr8,25 mill kr740 460 kr7,51 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler6,80 mill kr
Anleggsmidler92 %6,28 mill krOmløpsmidler8 %517 065 kr
Egenkapital og gjeld6,80 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital9 %628 439 krLangsiktig gjeld79 %5,39 mill krKortsiktig gjeld10 %678 077 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader350 057 kr
Finansinntekter15 890 kr
Finanskostnader355 161 kr
Netto finans−339 270 kr
Ordinært resultat før skatt540 217 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
2,1 mill kr (31 % av balansen)
Rentekostnad til konsernselskaper
73 000 kr
Avgitt konsernbidrag
440 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/989757350/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1229544,
      "operating_profit": 879487,
      "net_profit": 421522,
      "equity": 728439,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1200719,
      "operating_profit": 761467,
      "net_profit": 304412,
      "equity": 748327,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kvenildmyra 9 AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kvenildmyra 9 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Kvenildmyra 9 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 08.05.2006
Styrets lederSignaturProkura
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 01.09.2023
Regnskapsfører
repr. AKETO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/989757350/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Varamedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Kvenildmyra 9 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Kvenildmyra 9 AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Kvenildmyra 9 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sapeg Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/989757350/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SAPEG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Kvenildmyra 9 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Kvenildmyra 9 AS eier Sapeg Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Kvenildmyra 9 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kvenildmyra 9 ASBEDRSmiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgiTrondheim−

Kunngjøringer33

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989757350/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-04-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Kvenildmyra 9 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Kvenildmyra 9 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Kvenildmyra 9 AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Endring i roller og styre
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel10,7 %47,1 %
Likviditetsgrad0,761,91
Gjeldsgrad8,330,65
Egenkapitalrentabilitet57,9 %4,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989757350/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989757350/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989757350",
  "nace_code": "25.400",
  "industry_count": 20,
  "revenue": { "value": 1229544, "percentile": 0.6316 },
  "operating_margin": { "value": 0.7153, "percentile": 1 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989757350" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Kvenildmyra 9 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kvenildmyra 9 AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Kvenildmyra 9 AS blant de 20 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Godt å vite om Kvenildmyra 9 AS

Hvor stor er bransjen Kvenildmyra 9 AS tilhører?

Kvenildmyra 9 AS er ett av 4 selskaper innen smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi i Trondheim, og ett av 72 på landsbasis.

Hvor lenge har Kvenildmyra 9 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Kvenildmyra 9 AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 85 % av selskapene.

Er Kvenildmyra 9 AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kvenildmyra 9 AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Kvenildmyra 9 AS med?

Kvenildmyra 9 AS er registrert i bransjen Smiing, stansing og valsing av metall, og pulvermetallurgi (næringskode 25.400). Registrert aktivitet: Utleie av og eie bygg, samt dertil hørende virksomhet.

Hvilken selskapsform har Kvenildmyra 9 AS?

Organisasjonsformen til Kvenildmyra 9 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvilke eiere står bak Kvenildmyra 9 AS?

Kvenildmyra 9 AS eies i hovedsak av Sapeg Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Kvenildmyra 9 AS for i 2025?

Kvenildmyra 9 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,23 mill kr og et overskudd på 421 522 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Kvenildmyra 9 AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Kvenildmyra 9 AS en egenkapital på 728 439 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 10,7 %.

Hvor stor aksjekapital har Kvenildmyra 9 AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Kvenildmyra 9 AS er 100 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Kvenildmyra 9 AS til?

Kvenildmyra 9 AS holder til i Kvenildmyra 9A, 7093, TILLER, i Trondheim kommune i Trøndelag.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag