Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Forening/lag/innretning

Sportsklubben Vats 94

Org.nr 989711733
Omsetning
560 537
−10,3 %
Resultat
153 061
2 års regnskap
Mer

Om Sportsklubben Vats 94

Sportsklubben Vats 94 er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i idrettslag og -klubber. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Christine Sandvik er styrets leder. I 2023 hadde Sportsklubben Vats 94 en omsetning på 560 537 kr, en nedgang på 10 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 153 061 kr. Egenkapitalen var 1,24 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 16 innen aktiviteter i idrettslag og -klubber i Vindafjord, og ett av 14 043 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).

Aktivitet

Sportsklubb.

API og MCPGET /company/989711733

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989711733" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989711733",
  "name": "SPORTSKLUBBEN VATS 94",
  "org_form": "FLI",
  "nace_code": "93.120",
  "nace_desc": "Aktiviteter i idrettslag og -klubber",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "VINDAFJORD", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989711733" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Sportsklubben Vats 94 med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Sportsklubben Vats 94: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Sportsklubben Vats 94 registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2022–2023 · −10,3 % fra 2022

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2023560 537 kr153 061 kr153 061 kr1,24 mill kr1,24 mill kr0 kr
2022625 159 kr−232 264 kr−232 264 kr1,09 mill kr1,09 mill kr0 kr

Balanse

2023
Eiendeler1,24 mill kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1,24 mill kr
Egenkapital og gjeld1,24 mill kr
Innskutt egenkapital100 %1,24 mill krLangsiktig gjeld0 %0 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader407 476 kr
Ordinært resultat før skatt153 061 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2023 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 99 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.

API og MCPGET /company/989711733/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989711733/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989711733",
  "years": [
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 560537,
      "operating_profit": 153061,
      "net_profit": 153061,
      "equity": 1243394,
      …
    },
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 625159,
      "operating_profit": -232264,
      "net_profit": -232264,
      "equity": 1090332,
      …
    }
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989711733" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sportsklubben Vats 94 per år.
  • Hvordan har omsetningen til Sportsklubben Vats 94 utviklet seg fra 2022 til 2023?
  • Hva var driftsmarginen til Sportsklubben Vats 94 i 2023?

Roller og styre11

Styre

11Sist endret 06.03.2026
Christine Sandvik(f. 1992)
Styrets lederSignatur
Eirik Nesheim(f. 1985)
StyremedlemSignatur
Emilie Haugland(f. 2000)
StyremedlemSignatur
Therese Nordtveit Håland(f. 1987)
StyremedlemSignatur
Magne Hansen Stokland(f. 1977)
StyremedlemSignatur
Per Sandvik(f. 1982)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/989711733/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989711733/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989711733",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989711733" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Sportsklubben Vats 94?
  • List alle roller i Sportsklubben Vats 94: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Sportsklubben Vats 94AAFYAktiviteter i idrettslag og -klubber−−

Kunngjøringer1

DatoKunngjøring
3.12.2024Godkjente årsregnskap ↗

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989711733/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989711733/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989711733",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2024-12-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … }
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989711733" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Sportsklubben Vats 94 sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Sportsklubben Vats 94 i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Sportsklubben Vats 94 sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2023Bransjemedian
Egenkapitalandel100,0 %80,8 %
Gjeldsgrad0,000,18
Egenkapitalrentabilitet12,3 %6,0 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989711733/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989711733/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989711733",
  "nace_code": "93.120",
  "industry_count": 824,
  "revenue": { "value": 560537, "percentile": 0.3333 },
  "operating_margin": { "value": 0.2731, "percentile": 0.8614 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989711733" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Sportsklubben Vats 94 sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sportsklubben Vats 94 på i bransjen?
  • Hvor ligger Sportsklubben Vats 94 blant de 824 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Sportsklubben Vats 94

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sportsklubben Vats 94?

Det er registrert 14 043 selskaper i Norge innen aktiviteter i idrettslag og -klubber, hvorav 16 i Vindafjord.

Er Sportsklubben Vats 94 et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 56 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 113 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Sportsklubben Vats 94?

Sportsklubben Vats 94 er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Sportsklubben Vats 94?

Sportsklubben Vats 94 er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.

Hvordan går det økonomisk med Sportsklubben Vats 94?

Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 560 537 kr, ned 10 % fra 2022. Egenkapitalen var 1,24 mill kr ved årsslutt.

Hva er driftsresultatet til Sportsklubben Vats 94?

I 2023 hadde Sportsklubben Vats 94 et driftsresultat på 153 061 kr.

Hvor solid er balansen til Sportsklubben Vats 94?

Egenkapitalen i Sportsklubben Vats 94 var 1,24 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 100 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Sportsklubben Vats 94?

Sportsklubben Vats 94 er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2023-regnskapet.

Hva er organisasjonsnummeret til Sportsklubben Vats 94?

Organisasjonsnummeret til Sportsklubben Vats 94 er 989 711 733. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 18.05.2006.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland