- Omsetning
- 88,0 mill
- −3,1 %
- Resultat
- 1,9 mill
- +74,3 %
- Ansatte
- 47
- +8 siden mars
Om Glassmester 1 AS
Glassmester 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Magnus Omberg Bråten er daglig leder, og Jørn Heiersjø er styreleder. I 2025 hadde Glassmester 1 AS en omsetning på 88,05 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,87 mill kr. Egenkapitalen var 4,13 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gkon Industri AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 111 innen maler- og glassarbeid i Lørenskog, og ett av 4 954 i Norge. Det er eldre enn 83 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Håndverk alt inne glass også bilglass.
Formål
Handelsvirksomhet, med glass.
API og MCPGET /company/989596624
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"name": "GLASSMESTER 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 47,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Glassmester 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Glassmester 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lørenskog holder Glassmester 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,1 % fra 2024 · +7,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 88,05 mill kr | 2,21 mill kr | 1,87 mill kr | 34,79 mill kr | 4,13 mill kr | 30,66 mill kr |
| 2024 | 90,82 mill kr | 2,02 mill kr | 1,07 mill kr | 28,25 mill kr | 4,00 mill kr | 24,25 mill kr |
| 2023 | 82,27 mill kr | 2,57 mill kr | 1,54 mill kr | 25,55 mill kr | 3,70 mill kr | 21,84 mill kr |
| 2022 | 81,37 mill kr | 2,92 mill kr | 1,98 mill kr | 24,14 mill kr | 3,16 mill kr | 20,97 mill kr |
| 2021 | 81,71 mill kr | 2,75 mill kr | 2,02 mill kr | 19,87 mill kr | 1,18 mill kr | 18,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 27 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 33 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989596624/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 88047456,
"operating_profit": 2212826,
"net_profit": 1872942,
"equity": 4133592,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 90819134,
"operating_profit": 2015290,
"net_profit": 1074302,
"equity": 3999084,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Glassmester 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Glassmester 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Glassmester 1 AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.04.2026Styre
3Sist endret 24.09.2026Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/989596624/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Glassmester 1 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Glassmester 1 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Glassmester 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Gkon Industri AS100 %
- Carlot AShadde 80,1 %
- Haugens Holding AShadde 10 %
- Sunden AShadde 9,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gkon Industri AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989596624/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GKON INDUSTRI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Glassmester 1 AS eier Gkon Industri AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Glassmester 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Glassmester 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Gkon Industri AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/989596624/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"chain": [
{ "org_no": "989560166", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925580457", "owner_pct": 90.1, … },
{ "org_no": "989596624", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Glassmester 1 AS?
Hvem eier Glassmester 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Glassmester 1 AS?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Glassmester 1 AS Avd Bærum | BEDR | Maler- og glassarbeid | Bærum | − |
| Glassmester 1 AS Avd Lørenskog | BEDR | Maler- og glassarbeid | Lørenskog | 47 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 24.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 24.9.2026 | Signatur ↗ |
| 24.9.2026 | Styre ↗ |
| 23.7.2026 | Revisor ↗ |
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2026 | Signatur ↗ |
| 20.4.2026 | Styre ↗ |
| 20.4.2026 | Daglig leder ↗ |
| 8.11.2025 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989596624/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-09-24", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Glassmester 1 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Glassmester 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Glassmester 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:45→47
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−Christer Karlot Eriksen(Styremedlem)−Kim Daniel Sundèn(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→45
- Stilling utlystHode for løsninger – hender for håndverket
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 26,9 % av driftsinntektene — 21,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 34,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 7,42 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,3 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,1 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 42,0 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 26,9 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 26,4 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989596624/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989596624",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 88047456, "percentile": 0.9915 },
"operating_margin": { "value": 0.0251, "percentile": 0.4448 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Glassmester 1 AS på i bransjen?
Hvor ligger Glassmester 1 AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Glassmester 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Glassmester 1 AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Montering av glasskonstruksjoner og fasadekledning | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Glassmester 1 AS har vunnet 4 offentlige anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 7.8.2026 | Vinner | Rammeavtale for kjøp av glassmestertjenester | Akershus | − | − | Tildelt |
| 9.12.2025 | Vinner | Rammeavtale for glassmestertjenester | Ikke stedbunden | − | 72,00 mill kr | Tildelt |
| 4.7.2025 | Vinner | Sikringsoppdrag og utbedringsarbeid på åsteder | Ikke stedbunden | − | − | Tildelt |
| 3.2.2025 | Vinner | Rammeavtale på glassmester og glassarbeider | Viken | − | 3,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/989596624/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989596624/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 4, "tenders_won_12mo": 2, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-112724",
"heading": "Rammeavtale for kjøp av glassmestertjenester",
"publication_date": "2026-08-07",
"role": "winner",
…
},
{
"notice_id": "2025-119477",
"heading": "Rammeavtale for glassmestertjenester",
"publication_date": "2025-12-09",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "989596624" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige kjøpere har tildelt kontrakter til Glassmester 1 AS?
Hva gikk anbudet «Rammeavtale for kjøp av glassmestertjenester» ut på?
Hvilke offentlige anbud har Glassmester 1 AS vunnet det siste året?
Investeringer
GLASSMESTER 1 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nortrea AS | Namsos | 3,1 % | 2023 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+11 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Glassmester 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Glassmester 1 AS?
Det er registrert 4 954 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 111 i Lørenskog.
Er Glassmester 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 83 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 75 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Glassmester 1 AS bedre enn andre i bransjen?
Glassmester 1 AS hadde en driftsmargin på 2,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,9 % for maler- og glassarbeid.
Hva er statusen til Glassmester 1 AS?
Glassmester 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Glassmester 1 AS?
Daglig leder i Glassmester 1 AS er Magnus Omberg Bråten, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Glassmester 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gkon Industri AS største eier i Glassmester 1 AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Glassmester 1 AS?
I 2025 omsatte Glassmester 1 AS for 88,05 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,87 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Glassmester 1 AS?
Glassmester 1 AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Glassmester 1 AS?
Glassmester 1 AS har org.nr 989 596 624 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.