Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Prevent Holding AS

Org.nr 989581848
Omsetning
0
2025
Resultat
−111 858
7 års regnskap

Om Prevent Holding AS

Prevent Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Erling Mengshoel er styrets leder. I 2025 hadde Prevent Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 111 858 kr. Egenkapitalen var 1,42 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Rafael Hansen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 37 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Lillehammer, og ett av 18 738 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Utvikle og forvalte tekniske løsninger og oppfinnelse av teknologi.

Formål

Utvikle og forvalte tekniske løsninger og oppfinnelse av teknologi. Inn under virksomheten går også inngåelse av lisensavtaler for de patenter selskapet eier. Selskapet kan delta som aksjonær i andre selskaper som ledd i realisering av virksomheten beskrevet foran.

API og MCPGET /company/989581848

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "name": "PREVENT HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "71.129",
  "nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Prevent Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Prevent Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Lillehammer holder Prevent Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−53 705 kr−111 858 kr3,01 mill kr1,42 mill kr1,58 mill kr
20240 kr−56 120 kr−119 598 kr3,06 mill kr1,53 mill kr1,52 mill kr
20230 kr−37 445 kr−101 302 kr3,11 mill kr1,65 mill kr1,45 mill kr
20220 kr−33 469 kr−83 813 kr3,14 mill kr1,75 mill kr1,38 mill kr
20210 kr−24 481 kr1,22 mill kr4,37 mill kr1,84 mill kr2,53 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler3,01 mill kr
Anleggsmidler99 %2,96 mill krOmløpsmidler1 %42 841 kr
Egenkapital og gjeld3,01 mill kr
Innskutt egenkapital48 %1,43 mill krOpptjent egenkapital0 %−11 764 krKortsiktig gjeld16 %494 799 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader53 705 kr
Netto finans−58 153 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

API og MCPGET /company/989581848/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -53705, "net_profit": -111858, "equity": 1421476, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -56120, "net_profit": -119598, "equity": 1533333, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stort underskudd hadde Prevent Holding AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Prevent Holding AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Prevent Holding AS per år.

Roller og styre3

Styre

2Sist endret 15.09.2018
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Revisor

1Sist endret 05.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026
API og MCPGET /company/989581848/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "roles": [
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Prevent Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Prevent Holding AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Prevent Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Bjørn Rafael HansenPersonOrdinære aksjer50,0 %100
Emco Invest ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %100

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/989581848/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "EMCO INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Prevent Holding AS eier Emco Invest AS, og hvem eier resten?
  • Er Prevent Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Prevent Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kunngjøringer28

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989581848/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
    { "dato": "2026-06-30", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Prevent Holding AS sist endret?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Prevent Holding AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Prevent Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
  2. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
  3. Endring i roller og styre
    +TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
  4. Endring i roller og styre
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel47,3 %54,8 %
Likviditetsgrad0,091,80
Gjeldsgrad1,110,47
Egenkapitalrentabilitet-7,9 %8,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989581848/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989581848/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989581848",
  "nace_code": "71.129",
  "industry_count": 9235,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0027 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989581848" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Prevent Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Prevent Holding AS blant de 9235 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Prevent Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?

Immaterielle rettigheter

Prevent Holding AS har 4 patenter registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Patentnr.StatusUtløp
Rørsystem ↗20111593336793Meddelt21.11.2031
Anordning for brannslukking ↗20043927322677Patent opphørt20.9.2024
Retningsindikerende anordning ↗19950358304127Patent opphørt31.1.2015
Rørsystem ↗19900574174682Patent opphørt7.2.2010

Kilde: Patentstyret

Investeringer

PREVENT HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Prevent Systems ASLillehammer50,8 %20152025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Prevent Holding AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Prevent Holding AS?

Det er registrert 18 738 selskaper i Norge innen annen teknisk konsulentvirksomhet, hvorav 37 i Lillehammer.

Er Prevent Holding AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 89 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 197 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Prevent Holding AS et aktivt selskap?

Prevent Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er største aksjonær i Prevent Holding AS?

Største aksjonær i Prevent Holding AS er Bjørn Rafael Hansen med 50 % av aksjene, fulgt av Emco Invest AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Prevent Holding AS?

Prevent Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 111 858 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Prevent Holding AS?

I 2025 hadde Prevent Holding AS et driftsresultat på −53 705 kr.

Hvor solid er balansen til Prevent Holding AS?

Egenkapitalen i Prevent Holding AS var 1,42 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 47,3 % av totalkapitalen.

Hva er aksjekapitalen i Prevent Holding AS?

Prevent Holding AS har en registrert aksjekapital på 200 000 kr, fordelt på 200 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Prevent Holding AS?

Prevent Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Har Prevent Holding AS registrerte immaterielle rettigheter?

Hos Patentstyret er det registrert 4 patenter knyttet til Prevent Holding AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet