Romåsen Utvikling AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −22 965
- −116,2 %
Om Romåsen Utvikling AS
Romåsen Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Ivar Henning Persson er daglig leder, og Ivar Henning Persson er styreleder. I 2025 hadde Romåsen Utvikling AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 22 965 kr. Egenkapitalen var 1,64 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Johe Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 57 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Lyngdal, og ett av 14 387 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og utleie, utvikling og utbygging i forbindelse med fast eiendom, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet.
Formål
Kjøp, salg og utleie, utvikling og utbygging i forbindelse med fast eiendom, herunder å delta i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/989577670
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"name": "ROMÅSEN UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LYNGDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Romåsen Utvikling AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Romåsen Utvikling AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lyngdal holder Romåsen Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −37 454 kr | −22 965 kr | 3,83 mill kr | 1,64 mill kr | 2,18 mill kr |
| 2024 | 1,30 mill kr | 173 001 kr | 142 192 kr | 4,45 mill kr | 3,67 mill kr | 782 296 kr |
| 2023 | 1,44 mill kr | 140 182 kr | 120 441 kr | 3,82 mill kr | 3,67 mill kr | 154 412 kr |
| 2022 | 1,30 mill kr | 396 199 kr | 323 208 kr | 4,08 mill kr | 3,67 mill kr | 416 841 kr |
| 2021 | 4,98 mill kr | 1,07 mill kr | 843 015 kr | 6,83 mill kr | 3,67 mill kr | 3,17 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 10 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/989577670/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -37454, "net_profit": -22965, "equity": 1643707, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1300000,
"operating_profit": 173001,
"net_profit": 142192,
"equity": 3666672,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Romåsen Utvikling AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Romåsen Utvikling AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Romåsen Utvikling AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.10.2011Styre
2Sist endret 18.10.2011Regnskapsfører
1Sist endret 09.04.2018API og MCPGET /company/989577670/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Romåsen Utvikling AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Romåsen Utvikling AS?
Hvem er regnskapsfører for Romåsen Utvikling AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Johe Holding AS100 %
- Haapet Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Johe Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 600 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989577670/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "JOHE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Romåsen Utvikling AS eier Johe Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Romåsen Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Romåsen Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Johe Holding AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/989577670/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"chain": [
{ "org_no": "914790778", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989577670", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Romåsen Utvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Romåsen Utvikling AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romåsen Utvikling AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Lyngdal | − |
Kunngjøringer32
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 15.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989577670/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-27", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-06-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Når ble Romåsen Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Romåsen Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Romåsen Utvikling AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,41 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,4 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989577670/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989577670/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989577670",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0038 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989577670" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Romåsen Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Romåsen Utvikling AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Romåsen Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Romåsen Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Romåsen Utvikling AS?
Det er registrert 14 387 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 57 i Lyngdal.
Er Romåsen Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 332 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Romåsen Utvikling AS et aktivt selskap?
Romåsen Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Romåsen Utvikling AS?
Daglig leder i Romåsen Utvikling AS er Ivar Henning Persson, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Romåsen Utvikling AS?
Største aksjonær i Romåsen Utvikling AS er Johe Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Romåsen Utvikling AS?
I 2025 omsatte Romåsen Utvikling AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 22 965 kr.
Hva er aksjekapitalen i Romåsen Utvikling AS?
Romåsen Utvikling AS har en registrert aksjekapital på 600 000 kr, fordelt på 600 aksjer.
Hvor ligger Romåsen Utvikling AS?
Forretningsadressen til Romåsen Utvikling AS er Lensmannsbakken 2, 4580, LYNGDAL i Lyngdal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.