Manglerud Tannhelsesenter AS
- Omsetning
- 10,2 mill
- −0,9 %
- Resultat
- 1,6 mill
- +12,6 %
- Ansatte
- 6
- −1 siden mars
Om Manglerud Tannhelsesenter AS
Manglerud Tannhelsesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Atul Rampal er daglig leder, og Atul Rampal er styreleder. I 2025 hadde Manglerud Tannhelsesenter AS en omsetning på 10,15 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,59 mill kr. Egenkapitalen var 4,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Atul Rampal med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 263 innen tannlegetjenester i Oslo, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 80 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Drift av tannlegekontor. Kjøp og salg av aksjer, fast eiendom og ting som herav naturlig står i forbindelse.
Formål
Drift av tannlegepraksis. Kjøpe og selge aksjer, fast eiendom samt delta i andre selskaper. Samt hva som herav naturlig står i forbindelse.
API og MCPGET /company/989403346
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"name": "MANGLERUD TANNHELSESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Manglerud Tannhelsesenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Manglerud Tannhelsesenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Manglerud Tannhelsesenter AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,9 % fra 2024 · +9,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,15 mill kr | 1,97 mill kr | 1,59 mill kr | 5,65 mill kr | 4,51 mill kr | 1,14 mill kr |
| 2024 | 10,24 mill kr | 1,88 mill kr | 1,41 mill kr | 6,09 mill kr | 4,82 mill kr | 1,27 mill kr |
| 2023 | 10,36 mill kr | 2,26 mill kr | 1,76 mill kr | 4,58 mill kr | 3,41 mill kr | 1,17 mill kr |
| 2022 | 9,83 mill kr | 1,83 mill kr | 1,43 mill kr | 3,06 mill kr | 1,74 mill kr | 1,31 mill kr |
| 2021 | 9,25 mill kr | 827 562 kr | 645 667 kr | 5,14 mill kr | 789 907 kr | 4,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989403346/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10152099,
"operating_profit": 1966055,
"net_profit": 1587107,
"equity": 4505271,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10239503,
"operating_profit": 1881095,
"net_profit": 1409472,
"equity": 4818163,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Manglerud Tannhelsesenter AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Manglerud Tannhelsesenter AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Manglerud Tannhelsesenter AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.02.2006Styre
2Sist endret 16.02.2006Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023Revisor
1Sist endret 27.08.2026API og MCPGET /company/989403346/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Manglerud Tannhelsesenter AS?
List alle roller i Manglerud Tannhelsesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Manglerud Tannhelsesenter AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Atul Rampal | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989403346/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Manglerud Tannhelsesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Manglerud Tannhelsesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Manglerud Tannhelsesenter AS | BEDR | Tannlegetjenester | Oslo | 6 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.8.2026 | Revisor ↗ |
| 25.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 20.7.2026 | Revisor ↗ |
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989403346/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-27", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-25", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Når ble Manglerud Tannhelsesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Manglerud Tannhelsesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Manglerud Tannhelsesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Endring i roller og styre+RE REVISJON AS(Revisor)
- Endring i roller og styre−IR REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 35,6 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,4 % | 12,0 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 79,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,68 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,2 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,9 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,69 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,6 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 28,0 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,2 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989403346/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989403346/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989403346",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2222,
"revenue": { "value": 10152099, "percentile": 0.8826 },
"operating_margin": { "value": 0.1937, "percentile": 0.6392 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989403346" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Manglerud Tannhelsesenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Manglerud Tannhelsesenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Manglerud Tannhelsesenter AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
MANGLERUD TANNHELSESENTER AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Equinor ASA | Stavanger | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+31 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Manglerud Tannhelsesenter AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Manglerud Tannhelsesenter AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 1 263 i Oslo.
Er Manglerud Tannhelsesenter AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 80 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 192 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Manglerud Tannhelsesenter AS i Enhetsregisteret?
Manglerud Tannhelsesenter AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Manglerud Tannhelsesenter AS med?
Manglerud Tannhelsesenter AS driver innen tannlegetjenester, med NACE-kode 86.230 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Drift av tannlegekontor.
Hvilken selskapsform har Manglerud Tannhelsesenter AS?
Manglerud Tannhelsesenter AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Manglerud Tannhelsesenter AS?
Daglig leder i Manglerud Tannhelsesenter AS er Atul Rampal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Manglerud Tannhelsesenter AS?
Manglerud Tannhelsesenter AS eies i hovedsak av Atul Rampal (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Manglerud Tannhelsesenter AS?
Manglerud Tannhelsesenter AS hadde i 2025 en omsetning på 10,15 mill kr og et overskudd på 1,59 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Manglerud Tannhelsesenter AS?
Forretningsadressen til Manglerud Tannhelsesenter AS er Plogveien 6, 0679, OSLO i Oslo kommune.
Hvem er revisor for Manglerud Tannhelsesenter AS?
Manglerud Tannhelsesenter AS bruker Azets Insight AS som regnskapsfører og Re Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.