- Omsetning
- 39,4 mill
- −35,1 %
- Resultat
- 1,6 mill
- −92,4 %
Om Movar Næring AS
Movar Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Innsamling av ikke-farlig avfall. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Ulf André Ellingsen er styrets leder. I 2025 hadde Movar Næring AS en omsetning på 39,41 mill kr, en nedgang på 35 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,57 mill kr. Egenkapitalen var 31,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Movar IKS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen innsamling av ikke-farlig avfall i Moss, og ett av 349 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet
Næringsvirksomhet innenfor renovasjon og brann- og feiervirksomhet, samt vannforsyning og avløpsrensing.
Formål
Næringsvirksomhet innenfor de områder MOVAR IKS opererer på, og som ikke er begrenset av selvkostprinsippet, det vil si næringsvirksomhet innenfor vannforsyning, avløpsrensing, renovasjon og brann- og feiervirksomhet. Herunder kan også inngå utleie av eiendom.
API og MCPGET /company/989372572
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"name": "MOVAR NÆRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "38.110",
"nace_desc": "Innsamling av ikke-farlig avfall",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Movar Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Movar Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Movar Næring AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −35,1 % fra 2024 · +462 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 39,41 mill kr | 2,89 mill kr | 1,57 mill kr | 42,42 mill kr | 31,32 mill kr | 11,11 mill kr |
| 2024 | 60,70 mill kr | 28,64 mill kr | 20,56 mill kr | 38,42 mill kr | 29,75 mill kr | 8,67 mill kr |
| 2023 | 8,49 mill kr | −4,73 mill kr | −4,86 mill kr | 21,48 mill kr | 9,19 mill kr | 12,29 mill kr |
| 2022 | 7,36 mill kr | −1,43 mill kr | −937 212 kr | 22,48 mill kr | 14,04 mill kr | 8,44 mill kr |
| 2021 | 7,01 mill kr | −1,93 mill kr | −1,49 mill kr | 22,66 mill kr | 14,98 mill kr | 7,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 72 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 97 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,7 mill kr (18 % av balansen)
API og MCPGET /company/989372572/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 39405903,
"operating_profit": 2887642,
"net_profit": 1566321,
"equity": 31316783,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 60700245,
"operating_profit": 28641658,
"net_profit": 20563021,
"equity": 29750462,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Movar Næring AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Movar Næring AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Movar Næring AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 23.05.2023Revisor
1Sist endret 17.12.2018API og MCPGET /company/989372572/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Movar Næring AS?
List alle roller i Movar Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Movar Næring AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Movar IKS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989372572/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MOVAR IKS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Movar Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Movar Næring AS eier Movar IKS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Movar Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/989372572/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"chain": [
{ "org_no": "959272204", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989372572", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Movar Næring AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Movar Næring AS | BEDR | Innsamling av ikke-farlig avfall | Moss | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Styre ↗ |
| 17.1.2023 | Styre ↗ |
| 19.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Daglig leder ↗ |
| 21.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989372572/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Når ble Movar Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Movar Næring AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Movar Næring AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 72,1 % av driftsinntektene — 43,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,3 % | 5,3 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 73,8 % | 33,9 % |
| Likviditetsgrad | 5,00 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,0 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -35,1 % | +5,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,2 % | 27,9 % |
| Annen driftskostnad | 72,1 % | 28,5 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 4,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989372572/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989372572/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989372572",
"nace_code": "38.110",
"industry_count": 245,
"revenue": { "value": 39405903, "percentile": 0.6033 },
"operating_margin": { "value": 0.0733, "percentile": 0.5905 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989372572" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Movar Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Movar Næring AS blant de største selskapene innen innsamling av ikke-farlig avfall?
Hvor solid er Movar Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Movar Næring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Movar Næring AS?
Det er registrert 349 selskaper i Norge innen innsamling av ikke-farlig avfall, hvorav 4 i Moss.
Er Movar Næring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Movar Næring AS et aktivt selskap?
Movar Næring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Movar Næring AS?
Største aksjonær i Movar Næring AS er Movar IKS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Movar Næring AS?
I 2025 omsatte Movar Næring AS for 39,41 mill kr, ned 35 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,57 mill kr.
Hvor solid er balansen til Movar Næring AS?
Egenkapitalen i Movar Næring AS var 31,32 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 73,8 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Movar Næring AS?
Movar Næring AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Movar Næring AS?
Forretningsadressen til Movar Næring AS er Tykkemyr 2, 1597, MOSS i Moss kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Movar Næring AS?
I Enhetsregisteret har Movar Næring AS registrert nettsiden www.movar.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hvem er revisor for Movar Næring AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Movar Næring AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.