Paloma Holding AS
- Omsetning
- 94 500
- 2024
- Resultat
- −15,6 mill
- 6 års regnskap
Om Paloma Holding AS
Paloma Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Haugesund, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Knut Osmund Henderson er styrets leder. I 2024 hadde Paloma Holding AS en omsetning på 94 500 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 15,56 mill kr. Egenkapitalen var 27,43 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Knut Osmund Henderson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 94 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Haugesund, og ett av 14 382 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Selskapets virksomhet er investering i aksjer og andre finansielle instrumenter, investering i og utvikling av fast eiendom, selge tjenester og varer innen utleie av biler og tilbehør, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/989269291
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"name": "PALOMA HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAUGESUND", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Er Paloma Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Paloma Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Paloma Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2020–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 94 500 kr | −19,97 mill kr | −15,56 mill kr | 82,04 mill kr | 27,43 mill kr | 54,61 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −24,50 mill kr | −33,98 mill kr | 61,87 mill kr | 45,21 mill kr | 16,67 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −2,18 mill kr | 66,63 mill kr | 98,63 mill kr | 80,11 mill kr | 18,53 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −195 291 kr | −1,99 mill kr | 80,13 mill kr | 20,48 mill kr | 59,65 mill kr |
| 2020 | 0 kr | −226 752 kr | −2,29 mill kr | 83,06 mill kr | 24,04 mill kr | 59,02 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2024 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 340 000 kr
API og MCPGET /company/989269291/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 94500,
"operating_profit": -19967550,
"net_profit": -15563953,
"equity": 27432682,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 0,
"operating_profit": -24499547,
"net_profit": -33981203,
"equity": 45206114,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Paloma Holding AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Paloma Holding AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Paloma Holding AS fra 2023 til 2024?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 15.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.11.2024Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/989269291/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Paloma Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Paloma Holding AS?
List alle roller i Paloma Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Osmund Henderson | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989269291/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Paloma Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Paloma Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Paloma Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/989269291/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"chain": [
{ "org_no": "989269291", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Paloma Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Paloma Holding AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Haugesund | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Styre ↗ |
| 21.8.2026 | Styre ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 6.1.2026 | Revisor ↗ |
| 8.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 15.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.5.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 6.4.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989269291/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-21", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Paloma Holding AS sist endret?
Hvilke fusjoner har Paloma Holding AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Paloma Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Knut Osmund Henderson(Styrets leder)−Bente Gundersen(Varamedlem)
- Endring i roller og styre−Knut Osmund Henderson(Styrets leder)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 33,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,30 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,99 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -56,7 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989269291/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989269291/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989269291",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13691,
"revenue": { "value": 94500, "percentile": 0.6056 },
"operating_margin": { "value": -211.2968, "percentile": 0.0043 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989269291" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Paloma Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Paloma Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Paloma Holding AS blant de 13691 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
PALOMA HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vest Property AS | Haugesund | 100,0 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Hendersons Bilutleie AS | Haugesund | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Park Pluss Hotell AS | Bergen | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Kjentfolk Vestlandet AS | Haugesund | 9,4 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Baikingu AS | Oslo | 5,0 % | 2022 | 2025 | Slettet |
| Ystadveien 1 Holding AS | Bergen | 1,3 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Paloma Holding AS
Hvor stor er bransjen Paloma Holding AS tilhører?
Paloma Holding AS er ett av 94 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Haugesund, og ett av 14 382 på landsbasis.
Hvor lenge har Paloma Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Paloma Holding AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Er Paloma Holding AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Paloma Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Paloma Holding AS?
Styrets leder i Paloma Holding AS er Knut Osmund Henderson.
Hvilke eiere står bak Paloma Holding AS?
Største aksjonær i Paloma Holding AS er Knut Osmund Henderson med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Paloma Holding AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 94 500 kr. Egenkapitalen var 27,43 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Paloma Holding AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Paloma Holding AS en egenkapital på 27,43 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 33,4 %.
Hvor stor aksjekapital har Paloma Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Paloma Holding AS er 101 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Paloma Holding AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Paloma Holding AS?
Paloma Holding AS har organisasjonsnummer 989 269 291. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.