Ci-Gruppen AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- +26,9 %
- Resultat
- 2,8 mill
- +2 454,8 %
Om Ci-Gruppen AS
Ci-Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjesdal, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Arne Kenneth Øvstebø er daglig leder, og Arne Kenneth Øvstebø er styreleder. I 2025 hadde Ci-Gruppen AS en omsetning på 3,17 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,81 mill kr. Egenkapitalen var 20,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arne Kenneth Øvstebø med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 33 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Gjesdal, og ett av 31 938 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Eie aksjer og andeler i andre selskap, samt beslektet.
Formål
Eie aksjer og andeler i andre selskap, samt beslektet virksomhet.
API og MCPGET /company/989234374
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"name": "CI-GRUPPEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GJESDAL", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Når ble Ci-Gruppen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gjesdal holder Ci-Gruppen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ci-Gruppen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +26,9 % fra 2024 · −11,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | 22 861 kr | 2,81 mill kr | 24,34 mill kr | 20,10 mill kr | 4,24 mill kr |
| 2024 | 2,50 mill kr | −1,21 mill kr | 110 002 kr | 21,30 mill kr | 19,29 mill kr | 2,01 mill kr |
| 2023 | 3,61 mill kr | −230 203 kr | 109 029 kr | 22,18 mill kr | 19,18 mill kr | 3,00 mill kr |
| 2022 | 3,26 mill kr | −59 014 kr | 2,12 mill kr | 25,31 mill kr | 20,08 mill kr | 5,23 mill kr |
| 2021 | 3,58 mill kr | 586 331 kr | 10,73 mill kr | 28,75 mill kr | 22,46 mill kr | 6,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 68 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 8,4 mill kr (35 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 68 000 kr
API og MCPGET /company/989234374/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3170673,
"operating_profit": 22861,
"net_profit": 2810328,
"equity": 20104392,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2497691,
"operating_profit": -1213053,
"net_profit": 110002,
"equity": 19294063,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Ci-Gruppen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ci-Gruppen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ci-Gruppen AS per år.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 07.02.2006Styre
3Sist endret 01.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 08.05.2006Revisor
1Sist endret 07.02.2006API og MCPGET /company/989234374/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ci-Gruppen AS?
Hvem er regnskapsfører for Ci-Gruppen AS?
List alle roller i Ci-Gruppen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arne Kenneth Øvstebø | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 90 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989234374/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ci-Gruppen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Ci-Gruppen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Ci-Gruppen AS
5 selskaperAPI og MCPGET /company/989234374/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"chain": [
{ "org_no": "989234374", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 5,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ci-Gruppen AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ci-Gruppen AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Gjesdal | − |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 20.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.11.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 28.9.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Styre ↗ |
| 1.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989234374/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ci-Gruppen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ci-Gruppen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ci-Gruppen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Øvrekluge 6→Skurvebakkane 2
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 68,3 % av driftsinntektene — 20,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 88,6 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 82,6 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,18 | 2,09 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,0 % | 6,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +26,9 % | -1,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,6 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 68,3 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 23,7 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989234374/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989234374/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989234374",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16833,
"revenue": { "value": 3170673, "percentile": 0.8965 },
"operating_margin": { "value": 0.0072, "percentile": 0.376 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989234374" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ci-Gruppen AS på i bransjen?
Hvor ligger Ci-Gruppen AS blant de 16833 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ci-Gruppen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
CI-GRUPPEN AS eier aksjer i 9 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mineralteknikk AS | Gjesdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Grovika AS | Gjesdal | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Scandia Maskin AS | Drammen | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Mt Rental AS | Gjesdal | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Sustinera AS | Gjesdal | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Dybing AS | Gjesdal | 16,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vow ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Aqua Bio Technology ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Panoro Energy ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ci-Gruppen AS
Hvor stor er bransjen Ci-Gruppen AS tilhører?
Ci-Gruppen AS er ett av 33 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Gjesdal, og ett av 31 938 på landsbasis.
Hvor lenge har Ci-Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ci-Gruppen AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hva er statusen til Ci-Gruppen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ci-Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ci-Gruppen AS?
Arne Kenneth Øvstebø er registrert som daglig leder i Ci-Gruppen AS.
Hvem eier Ci-Gruppen AS?
Ci-Gruppen AS eies i hovedsak av Arne Kenneth Øvstebø (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Ci-Gruppen AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,17 mill kr, opp 27 % fra 2024. Egenkapitalen var 20,10 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Ci-Gruppen AS?
Driftsresultatet for 2025 var 22 861 kr (driftsmargin 0,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Ci-Gruppen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.