Falunveien 1 AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- 176 355
- +628,1 %
Om Falunveien 1 AS
Falunveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Holtålen, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Tormod Sundan er daglig leder, og Tormod Sundan er styreleder. I 2025 hadde Falunveien 1 AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 176 355 kr. Egenkapitalen var 622 038 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tormod Sundan med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Handel med aksjer, valuta og andre finansielle instrumenter samt kjøp, og drift av fast eiendom.
Formål
Handel med aksjer, valuta og andre finansielle instrumenter samt kjøp, salg og drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/989227173
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"name": "FALUNVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HOLTÅLEN", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Hvor i Holtålen holder Falunveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Falunveien 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Falunveien 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −306 kr | 176 355 kr | 4,76 mill kr | 622 038 kr | 4,13 mill kr |
| 2024 | 31 000 kr | 20 085 kr | 24 220 kr | 6,08 mill kr | 5,50 mill kr | 582 573 kr |
| 2023 | 0 kr | −152 kr | 4,58 mill kr | 6,88 mill kr | 5,97 mill kr | 905 432 kr |
| 2022 | 0 kr | −6 400 kr | 428 475 kr | 2,79 mill kr | 2,34 mill kr | 451 281 kr |
| 2021 | 0 kr | −6 915 kr | 1,85 mill kr | 3,16 mill kr | 2,67 mill kr | 493 601 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/989227173/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -306, "net_profit": 176355, "equity": 622038, … },
{ "year": 2024, "revenue": 31000, "operating_profit": 20085, "net_profit": 24220, "equity": 5496074, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Falunveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Falunveien 1 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Falunveien 1 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.02.2006Styre
3Sist endret 08.02.2006API og MCPGET /company/989227173/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Falunveien 1 AS?
List alle roller i Falunveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Falunveien 1 AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tormod Sundan | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989227173/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Falunveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Falunveien 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2022 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 3.1.2022 | Revisor ↗ |
| 12.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989227173/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Når leverte Falunveien 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Falunveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Falunveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,56 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 6,65 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,4 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989227173/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989227173/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989227173",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45446,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989227173" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Falunveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Falunveien 1 AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Falunveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
FALUNVEIEN 1 AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tormod Sundan Eiendom AS | Bodø | 100,0 % | 2015 | 2022 | Aktiv |
| Bergstaden Elektro Holding AS | Røros | 16,7 % | 2020 | 2022 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Holtålen
+508 til i Holtålen →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Falunveien 1 AS
Er Falunveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 252 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Falunveien 1 AS i Enhetsregisteret?
Falunveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Falunveien 1 AS?
Daglig leder i Falunveien 1 AS er Tormod Sundan, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Falunveien 1 AS?
Falunveien 1 AS eies i hovedsak av Tormod Sundan (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Falunveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 622 038 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Falunveien 1 AS?
Egenkapitalen i Falunveien 1 AS var 622 038 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 13,1 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Falunveien 1 AS?
Falunveien 1 AS har en registrert aksjekapital på 300 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Har Falunveien 1 AS revisor?
Falunveien 1 AS har fravalgt revisjon (registrert 03.01.2022). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.