Mutat AS
Org.nr 989225901
Om Mutat AS
Mutat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Toivo Møller-Pettersen er styrets leder. I 2025 hadde Mutat AS en omsetning på 3,69 mill kr, en økning på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 341 606 kr. Egenkapitalen var 31 196 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Toivo Møller-Pettersen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 800 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 680 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet og formål
Eie og drive virksomhet tilknyttet eiendomsutvikling, konsulentvirksomhet, entreprenørvirksomhet, utleie, samt deltagelse i andre selskap og prosjekter, samt hva hermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,69 mill kr | 434 364 kr | 341 606 kr | 830 815 kr | 31 196 kr | 799 619 kr |
| 2024 | 3,05 mill kr | 892 058 kr | 692 463 kr | 803 120 kr | 205 590 kr | 597 531 kr |
| 2023 | 1,52 mill kr | −145 847 kr | −120 728 kr | 171 780 kr | −86 874 kr | 258 654 kr |
| 2022 | 2,63 mill kr | 159 880 kr | 109 442 kr | 433 521 kr | 33 854 kr | 399 667 kr |
| 2021 | 1,70 mill kr | 136 587 kr | 94 411 kr | 249 552 kr | 124 412 kr | 125 140 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 81 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 91 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 22.10.2013Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Toivo Møller-Pettersen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Mutat AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mutat AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Oslo | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 81,0 % av driftsinntektene — 32,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,8 % | 8,3 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 3,8 % | 63,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 25,63 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1095,0 % | 6,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,9 % | -0,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 81,0 % | 48,1 % |
| Annen driftskostnad | 7,0 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
MUTAT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Aker Brygge Publishing AS | Oslo | 100.0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+158 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Mutat AS
Hvor stor er bransjen Mutat AS tilhører?
Mutat AS er ett av 8 800 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 680 på landsbasis.
Hvor lenge har Mutat AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mutat AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 87 % av selskapene.
Hva er statusen til Mutat AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mutat AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Mutat AS?
Mutat AS eies i hovedsak av Toivo Møller-Pettersen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Mutat AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Mutat AS 1 selskap, deriblant Aker Brygge Publishing AS.
Går Mutat AS med overskudd?
Mutat AS hadde i 2025 en omsetning på 3,69 mill kr og et overskudd på 341 606 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Mutat AS?
Driftsresultatet for 2025 var 434 364 kr (driftsmargin 11,8 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Mutat AS?
Mutat AS har org.nr 989 225 901 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.