Tøsdal Maskinstasjon AS
- Omsetning
- 10,0 mill
- −23,8 %
- Resultat
- 301 643
- −82 %
Om Tøsdal Maskinstasjon AS
Tøsdal Maskinstasjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bjørnafjorden, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Frank Tøsdal er daglig leder, og Frank Tøsdal er styreleder. Selskapet er ett av 107 innen grunnarbeid i Bjørnafjorden, og ett av 12 742 i Norge. Det er eldre enn 78 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Graving og forflytning av massse, samt deltakelse i tilsvarende virksomheter.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen nærmer seg 100% med kun 648K kr i gjeld mot 4M kr i eiendeler, noe som plasserer selskapet blant de mest solide i grunnarbeidsbransjen — til tross for et omsetningsfall på 24% til 10M kr i 2025. Heleid av TØSDAL INVEST AS og ledet av Frank Tøsdal, fremstår dette som et tett familiedrevet foretak med konservativ finansiell styring, men marginen er under bransjesnitt, noe som antyder prispress eller lav kapasitetsutnyttelse i et krevende marked.
API og MCPGET /company/989225898
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"name": "TØSDAL MASKINSTASJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BJØRNAFJORDEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bjørnafjorden holder Tøsdal Maskinstasjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tøsdal Maskinstasjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Tøsdal Maskinstasjon AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −23,8 % fra 2024 · +92,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,05 mill kr | 333 394 kr | 301 643 kr | 4,15 mill kr | 3,50 mill kr | 647 847 kr |
| 2024 | 13,18 mill kr | 2,22 mill kr | 1,68 mill kr | 4,94 mill kr | 3,20 mill kr | 1,73 mill kr |
| 2023 | 8,93 mill kr | 980 503 kr | 767 859 kr | 2,35 mill kr | 1,52 mill kr | 823 742 kr |
| 2022 | 5,47 mill kr | 86 143 kr | 67 398 kr | 1,39 mill kr | 755 542 kr | 634 790 kr |
| 2021 | 5,22 mill kr | 423 709 kr | 326 208 kr | 1,34 mill kr | 688 144 kr | 653 934 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989225898/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10045742,
"operating_profit": 333394,
"net_profit": 301643,
"equity": 3502846,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13176278,
"operating_profit": 2216335,
"net_profit": 1677801,
"equity": 3201203,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Tøsdal Maskinstasjon AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tøsdal Maskinstasjon AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Tøsdal Maskinstasjon AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 21.01.2006Styre
2Sist endret 21.01.2006Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2018Revisor
1Sist endret 10.07.2024API og MCPGET /company/989225898/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tøsdal Maskinstasjon AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tøsdal Maskinstasjon AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tøsdal Maskinstasjon AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tøsdal Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 200 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989225898/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TØSDAL INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tøsdal Maskinstasjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Tøsdal Maskinstasjon AS eier Tøsdal Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tøsdal Maskinstasjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/989225898/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"chain": [
{ "org_no": "989225863", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989225898", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tøsdal Maskinstasjon AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tøsdal Maskinstasjon AS | BEDR | Grunnarbeid | Bjørnafjorden | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Revisor ↗ |
| 1.7.2024 | Manglende roller ↗ |
| 22.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989225898/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Når ble Tøsdal Maskinstasjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tøsdal Maskinstasjon AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tøsdal Maskinstasjon AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 51,8 % av driftsinntektene — 26,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 84,4 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,24 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,6 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -23,8 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 51,8 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 14,3 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,7 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 4,9 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989225898/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989225898/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989225898",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5801,
"revenue": { "value": 10045742, "percentile": 0.7795 },
"operating_margin": { "value": 0.0332, "percentile": 0.4766 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989225898" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tøsdal Maskinstasjon AS blant de 5801 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tøsdal Maskinstasjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tøsdal Maskinstasjon AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tøsdal Maskinstasjon AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tøsdal Maskinstasjon AS?
Det er registrert 12 742 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 107 i Bjørnafjorden.
Er Tøsdal Maskinstasjon AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 78 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 332 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tøsdal Maskinstasjon AS i Enhetsregisteret?
Tøsdal Maskinstasjon AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Tøsdal Maskinstasjon AS?
Tøsdal Maskinstasjon AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Tøsdal Maskinstasjon AS?
Daglig leder i Tøsdal Maskinstasjon AS er Frank Tøsdal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Tøsdal Maskinstasjon AS?
Tøsdal Maskinstasjon AS eies i hovedsak av Tøsdal Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Tøsdal Maskinstasjon AS?
I 2025 omsatte Tøsdal Maskinstasjon AS for 10,05 mill kr, ned 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 301 643 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Tøsdal Maskinstasjon AS?
Tøsdal Maskinstasjon AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.