Klemmavegen 10 AS
- Omsetning
- 481 980
- +41,5 %
- Resultat
- −9 834
- −119,5 %
Om Klemmavegen 10 AS
Klemmavegen 10 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gol, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Erling Torkelsgard er styrets leder. I 2025 hadde Klemmavegen 10 AS en omsetning på 481 980 kr, en økning på 41 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 9 834 kr. Egenkapitalen var 1,23 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gol Og Hemsedal Røde Kors med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 113 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Gol, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og forvaltning (herunder utleie) av fast eiendom. Kjøp og utleie av jaktrettigheter (ikke primærnæring men videreformidling av jaktrettigheter). Investering i verdipapirer.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/989182056
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"name": "KLEMMAVEGEN 10 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GOL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvor i Gol holder Klemmavegen 10 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Klemmavegen 10 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Klemmavegen 10 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +41,5 % fra 2024 · +47 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 481 980 kr | 62 848 kr | −9 834 kr | 6,45 mill kr | 1,23 mill kr | 5,22 mill kr |
| 2024 | 340 660 kr | −17 169 kr | 50 457 kr | 6,54 mill kr | 1,24 mill kr | 5,30 mill kr |
| 2023 | 276 251 kr | 8 557 kr | 209 465 kr | 5,16 mill kr | 1,18 mill kr | 3,98 mill kr |
| 2022 | 1,03 mill kr | 647 720 kr | 548 554 kr | 2,72 mill kr | 1,10 mill kr | 1,62 mill kr |
| 2021 | 327 829 kr | −291 216 kr | −278 859 kr | 4,61 mill kr | 4,53 mill kr | 84 516 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989182056/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 481980, "operating_profit": 62848, "net_profit": -9834, "equity": 1225338, … },
{ "year": 2024, "revenue": 340660, "operating_profit": -17169, "net_profit": 50457, "equity": 1235171, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Klemmavegen 10 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Klemmavegen 10 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Klemmavegen 10 AS per år.
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 29.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 19.08.2015API og MCPGET /company/989182056/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Klemmavegen 10 AS?
List alle roller i Klemmavegen 10 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Klemmavegen 10 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Tore Sauthonhadde 89,3 %
- Berit Haug Sauthonhadde 10,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gol Og Hemsedal Røde Kors | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 750 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989182056/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "GOL OG HEMSEDAL RØDE KORS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Klemmavegen 10 AS eier Gol Og Hemsedal Røde Kors, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Klemmavegen 10 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Klemmavegen 10 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/989182056/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"chain": [
{ "org_no": "981898680", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989182056", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Klemmavegen 10 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Klemmavegen 10 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Gol | − |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Styre ↗ |
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.4.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 11.4.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 11.4.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.4.2023 | Signatur ↗ |
| 11.4.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989182056/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Klemmavegen 10 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Klemmavegen 10 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Klemmavegen 10 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Linda Krydsby Vermåker(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 19,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 4,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989182056/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989182056/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989182056",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 481980, "percentile": 0.4786 },
"operating_margin": { "value": 0.1304, "percentile": 0.2871 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989182056" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Klemmavegen 10 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Klemmavegen 10 AS på i bransjen?
Hvor ligger Klemmavegen 10 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
KLEMMAVEGEN 10 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesbyen Næringshage AS | Nesbyen | 33,3 % | 2015 | 2021 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Klemmavegen 10 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Klemmavegen 10 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 113 i Gol.
Er Klemmavegen 10 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 70 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 700 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Klemmavegen 10 AS et aktivt selskap?
Klemmavegen 10 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er største aksjonær i Klemmavegen 10 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gol Og Hemsedal Røde Kors største eier i Klemmavegen 10 AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Klemmavegen 10 AS?
Klemmavegen 10 AS hadde i 2025 en omsetning på 481 980 kr og et underskudd på 9 834 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Klemmavegen 10 AS?
Klemmavegen 10 AS har en registrert aksjekapital på 112 500 kr, fordelt på 750 aksjer.
Er Klemmavegen 10 AS registrert i MVA-registeret?
Klemmavegen 10 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2012) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Klemmavegen 10 AS?
Organisasjonsnummeret til Klemmavegen 10 AS er 989 182 056. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 02.02.2006.
Hvem fører regnskapet til Klemmavegen 10 AS?
Frodig Økonomi AS er registrert som regnskapsfører for Klemmavegen 10 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.