Arrat AS
- Omsetning
- 539 552
- +3 580,4 %
- Resultat
- 2,2 mill
- −55,2 %
Om Arrat AS
Arrat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Etterbehandling av tekstiler. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Erik Øren er styrets leder. I 2025 hadde Arrat AS en omsetning på 539 552 kr, en økning på 3580 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,18 mill kr. Egenkapitalen var 204,26 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erik Øren med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen etterbehandling av tekstiler i Oslo, og ett av 228 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Investeringer i og forvaltning av fast eiendom, investeringer i finansielle instrumenter, samt deltagelse i andre foretak uansett selskapsform og formål.
API og MCPGET /company/989171399
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"name": "ARRAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "13.300",
"nace_desc": "Etterbehandling av tekstiler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Arrat AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Arrat AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Arrat AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 580,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 539 552 kr | 364 641 kr | 2,18 mill kr | 222,92 mill kr | 204,26 mill kr | 18,66 mill kr |
| 2024 | 14 660 kr | −170 253 kr | 4,86 mill kr | 206,87 mill kr | 202,09 mill kr | 4,79 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −294 899 kr | 3,04 mill kr | 206,21 mill kr | 197,43 mill kr | 8,79 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −487 533 kr | 9,06 mill kr | 209,97 mill kr | 194,39 mill kr | 15,58 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989171399/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 539552,
"operating_profit": 364641,
"net_profit": 2176259,
"equity": 204261702,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14660,
"operating_profit": -170253,
"net_profit": 4857988,
"equity": 202085443,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Arrat AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Arrat AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Arrat AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 01.02.2006Revisor
1Sist endret 11.11.2021API og MCPGET /company/989171399/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Arrat AS?
List alle roller i Arrat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Arrat AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erik Øren | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989171399/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Arrat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Arrat AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Arrat AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/989171399/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"chain": [
{ "org_no": "989171399", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Arrat AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arrat AS | BEDR | Etterbehandling av tekstiler | Oslo | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.11.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.11.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 21.9.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 14.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2021 | Revisor ↗ |
| 14.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989171399/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Arrat AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Arrat AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Arrat AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,6 % | 46,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,98 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,1 % | 8,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989171399/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989171399/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989171399",
"nace_code": "13.300",
"industry_count": 86,
"revenue": { "value": 539552, "percentile": 0.3765 },
"operating_margin": { "value": 0.6758, "percentile": 0.9868 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989171399" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Arrat AS blant de 86 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Arrat AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Arrat AS blant de største selskapene innen etterbehandling av tekstiler?
Investeringer
ARRAT AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Alzinagroup AS | Oslo | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Melesio Invest AS | Oslo | 11,4 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
| Smart Packaging Industries Holding AS | Oslo | 0,9 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Huddly AS | Oslo | 0,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Arrat AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Arrat AS?
Det er registrert 228 selskaper i Norge innen etterbehandling av tekstiler, hvorav 25 i Oslo.
Er Arrat AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 7 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Arrat AS i Enhetsregisteret?
Arrat AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Arrat AS?
Største aksjonær i Arrat AS er Erik Øren med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Arrat AS?
I 2025 omsatte Arrat AS for 539 552 kr, opp 3580 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,18 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Arrat AS?
I 2025 hadde Arrat AS et driftsresultat på 364 641 kr.
Hva er aksjekapitalen i Arrat AS?
Arrat AS har en registrert aksjekapital på 355 826 kr, fordelt på 355 826 aksjer.
Hvem er revisor for Arrat AS?
Sigma Revisjon Drammen AS er registrert som revisor for Arrat AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.