Ese Invest AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −44 421
- 7 års regnskap
Om Ese Invest AS
Ese Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tingvoll, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Einar Engen er daglig leder, og Einar Engen er styreleder. I 2025 hadde Ese Invest AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 44 421 kr. Egenkapitalen var 1,89 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eng1 Invest AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad i Tingvoll, og ett av 2 923 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Er selv, eller ved deltagelse i, eller i samarbeid med andre selskaper, å investere i aksjer, eiendom eller dertil hørende virksomhet.
API og MCPGET /company/989144103
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"name": "ESE INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.230",
"nace_desc": "Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TINGVOLL", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Når ble Ese Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Tingvoll holder Ese Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ese Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −44 421 kr | −44 421 kr | 2,96 mill kr | 1,89 mill kr | 1,08 mill kr |
| 2024 | 49 000 kr | −5 600 kr | −5 600 kr | 2,71 mill kr | 1,93 mill kr | 776 000 kr |
| 2023 | 0 kr | −31 702 kr | −31 702 kr | 2,67 mill kr | 1,94 mill kr | 731 438 kr |
| 2022 | 0 kr | −21 437 kr | 678 563 kr | 2,69 mill kr | 1,97 mill kr | 725 000 kr |
| 2021 | 0 kr | −21 856 kr | −21 856 kr | 3,39 mill kr | 3,39 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 800 000 kr (27 % av balansen)
API og MCPGET /company/989144103/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -44421, "net_profit": -44421, "equity": 1887792, … },
{ "year": 2024, "revenue": 49000, "operating_profit": -5600, "net_profit": -5600, "equity": 1932212, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ese Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ese Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ese Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.01.2006Styre
2Sist endret 26.01.2006Revisor
1Sist endret 12.11.2020API og MCPGET /company/989144103/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ese Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ese Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Ese Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Eng1 Invest AS40 %
- Siv Marie Engen40 %
- Einar Engen100 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eng1 Invest AS | Selskap | B-aksjer | 40,0 % | 400 |
| Siv Marie Engen | Person | B-aksjer | 40,0 % | 400 |
| Einar Engen | Person | A-aksjer | 20,0 % | 200 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989144103/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ENG1 INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ese Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ese Invest AS eier Eng1 Invest AS, og hvem eier resten?
Er Ese Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Ese Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/989144103/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"chain": [
{ "org_no": "989144103", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 4,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ese Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2020 | Revisor ↗ |
| 8.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989144103/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Når ble Ese Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ese Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ese Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 63,7 % | 15,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 1,06 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 1,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,4 % | 14,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989144103/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989144103/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989144103",
"nace_code": "96.230",
"industry_count": 560,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989144103" })Spør AI-assistenten
Er Ese Invest AS blant de største selskapene innen aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad?
Hvor solid er Ese Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Ese Invest AS blant de 560 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ESE INVEST AS eier aksjer i 5 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Engen Solutleie AS | Tingvoll | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Star Midt-Norge AS | Tingvoll | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norsk Sol Import AS | Tingvoll | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sun Solution AS | Tingvoll | 66,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sol 24 AS | Trondheim | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Ese Invest AS
Hvor stor er bransjen Ese Invest AS tilhører?
Ese Invest AS er ett av 5 selskaper innen aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad i Tingvoll, og ett av 2 923 på landsbasis.
Hvor lenge har Ese Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ese Invest AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Hva er statusen til Ese Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ese Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ese Invest AS?
Einar Engen er registrert som daglig leder i Ese Invest AS.
Hvem eier Ese Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Eng1 Invest AS største eier i Ese Invest AS med 40 % av aksjene. Nest størst er Siv Marie Engen med 40 %.
Hva omsatte Ese Invest AS for i 2025?
I 2025 omsatte Ese Invest AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 44 421 kr.
Hvor lønnsom er driften i Ese Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −44 421 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Ese Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ese Invest AS en egenkapital på 1,89 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 63,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.