Gmax Holding AS
- Omsetning
- 126 902
- +3,5 %
- Resultat
- −287 605
- −119,5 %
Om Gmax Holding AS
Gmax Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Erling Gulbrandsen er daglig leder, og Erling Gulbrandsen er styreleder. I 2025 hadde Gmax Holding AS en omsetning på 126 902 kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 287 605 kr. Egenkapitalen var 20,21 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erling Gulbrandsen med 60 % av aksjene. Selskapet er ett av 320 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lørenskog, og ett av 76 541 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Forvaltning av verdipapirer og fast eiendom, samt deltagelse i annen virksomhet.
Formål
Eie og forvalte verdipapirer og fast eiendom og alt hva dermed står i forbindelse, derunder også deltakelse i annen virksomhet.
API og MCPGET /company/989129260
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"name": "GMAX HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LØRENSKOG", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gmax Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gmax Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gmax Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,5 % fra 2024 · −66 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 126 902 kr | 98 707 kr | −287 605 kr | 22,03 mill kr | 20,21 mill kr | 1,82 mill kr |
| 2024 | 122 569 kr | 102 391 kr | 1,48 mill kr | 23,82 mill kr | 21,51 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2023 | 322 055 kr | 286 007 kr | 1,08 mill kr | 23,19 mill kr | 21,24 mill kr | 1,95 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −44 528 kr | 3,26 mill kr | 23,41 mill kr | 21,16 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2021 | 372 870 kr | 338 422 kr | 3,09 mill kr | 23,09 mill kr | 19,30 mill kr | 3,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte for regnskapsåret.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 13 mill kr (59 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 200 000 kr
API og MCPGET /company/989129260/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 126902,
"operating_profit": 98707,
"net_profit": -287605,
"equity": 20207177,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 122569,
"operating_profit": 102391,
"net_profit": 1476611,
"equity": 21514783,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gmax Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gmax Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Gmax Holding AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.12.2005Styre
3Sist endret 19.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 14.03.2011API og MCPGET /company/989129260/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gmax Holding AS?
List alle roller i Gmax Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gmax Holding AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erling Gulbrandsen | Person | Ordinære aksjer | 60,0 % | 30 |
| Anja Gulbrandsen Orvei | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
| Cato Gulbrandsen | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989129260/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gmax Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gmax Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Gmax Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Datterselskaper av Gmax Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/989129260/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"chain": [
{ "org_no": "989129260", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gmax Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gmax Holding AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lørenskog | − |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 6.10.2023 | Revisor ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989129260/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gmax Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gmax Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gmax Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 91,7 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 5,45 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,4 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989129260/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989129260/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989129260",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64550,
"revenue": { "value": 126902, "percentile": 0.3255 },
"operating_margin": { "value": 0.7778, "percentile": 0.8963 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989129260" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gmax Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gmax Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Gmax Holding AS blant de 64550 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
GMAX HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Gmax Invest AS | Lørenskog | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Olsvika Eiendom AS | Ålesund | 50,0 % | 2016 | 2025 | Aktiv |
| Thormax AS | Ålesund | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Verpetveien 29 AS | Vestby | 25,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Leimax AS | Oslo | 9,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Gundersen & Løken AS | Oslo | 3,1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gmax Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gmax Holding AS?
Det er registrert 76 541 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 320 i Lørenskog.
Er Gmax Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 701 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gmax Holding AS?
Gmax Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Gmax Holding AS?
Gmax Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Gmax Holding AS?
Daglig leder i Gmax Holding AS er Erling Gulbrandsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Gmax Holding AS?
Gmax Holding AS eies i hovedsak av Erling Gulbrandsen (60 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gmax Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 126 902 kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var 20,21 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Gmax Holding AS?
I 2025 hadde Gmax Holding AS et driftsresultat på 98 707 kr.
Hva er aksjekapitalen i Gmax Holding AS?
Gmax Holding AS har en registrert aksjekapital på 250 000 kr, fordelt på 50 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gmax Holding AS?
Gmax Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.