Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lars Monsen AS

Org.nr 989122754www.larsmonsen.com
Omsetning
10,2 mill
+43,4 %
Resultat
−458 168
7 års regnskap

Om Lars Monsen AS

Lars Monsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen undervisning ellers. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Lars Thorbjørn Monsen er daglig leder, og Lars Thorbjørn Monsen er styreleder. I 2025 hadde Lars Monsen AS en omsetning på 10,16 mill kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 458 168 kr. Egenkapitalen var 14,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Thorbjørn Monsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 976 innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 715 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Motivasjonskurs, salg av bøker, filmer, konsulenttjenester innen villmarksliv, utvikling, produksjon og salg av klær, programledelse, frilandsjournalistikk og turguiding.

API og MCPGET /company/989122754

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "name": "LARS MONSEN AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "85.597",
  "nace_desc": "Annen undervisning ellers",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Lars Monsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Lars Monsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Lars Monsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +43,4 % fra 2024 · +1,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,16 mill kr2,19 mill kr−458 168 kr17,56 mill kr14,11 mill kr3,44 mill kr
20247,09 mill kr114 873 kr−600 872 kr20,13 mill kr14,54 mill kr5,59 mill kr
20236,20 mill kr846 874 kr602 098 kr21,28 mill kr15,14 mill kr6,14 mill kr
202211,76 mill kr4,49 mill kr3,41 mill kr21,87 mill kr14,54 mill kr7,33 mill kr
202110,03 mill kr3,78 mill kr2,82 mill kr21,08 mill kr11,13 mill kr9,94 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler17,56 mill kr
Anleggsmidler77 %13,55 mill krOmløpsmidler23 %4,01 mill kr
Egenkapital og gjeld17,56 mill kr
Innskutt egenkapital2 %270 000 krOpptjent egenkapital79 %13,84 mill krLangsiktig gjeld9 %1,59 mill krKortsiktig gjeld11 %1,86 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,97 mill kr
Finansinntekter2 038 kr
Finanskostnader2,24 mill kr
Netto finans−2,23 mill kr
Ordinært resultat før skatt−44 786 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
2,2 mill kr (12 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
19 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/989122754/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10162531,
      "operating_profit": 2189962,
      "net_profit": -458168,
      "equity": 14112097,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7088793,
      "operating_profit": 114873,
      "net_profit": -600872,
      "equity": 14540265,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Lars Monsen AS fra 2024 til 2025?
  • Hvor stort underskudd hadde Lars Monsen AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lars Monsen AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 10.01.2006
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 10.01.2006
Styrets lederSignatur
Varamedlem

Revisor

1Sist endret 01.11.2018
Revisor
repr. NORDNORSK REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/989122754/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Lars Monsen AS?
  • Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Lars Monsen AS?
  • List alle roller i Lars Monsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Lars Thorbjørn MonsenPersonOrdinære aksjer100,0 %193

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/989122754/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Lars Monsen AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Lars Monsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lars Monsen ASBEDRAnnen undervisning ellersOslo−

Kunngjøringer41

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/989122754/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Lars Monsen AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Lars Monsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Lars Monsen AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i aksjekapital
  4. Endring i aksjekapital
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 20,7 % av driftsinntektene — 19,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin21,5 %3,6 %
Resultatmargin-4,5 %3,7 %
Egenkapitalandel80,4 %50,6 %
Likviditetsgrad2,161,64
Gjeldsgrad0,240,46
Egenkapitalrentabilitet-3,2 %8,3 %
Omsetningsvekst (siste år)+43,4 %+1,3 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad11,2 %13,8 %
Lønnskostnad20,7 %39,7 %
Annen driftskostnad36,1 %25,6 %
Avskrivninger10,4 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/989122754/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/989122754/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "989122754",
  "nace_code": "85.597",
  "industry_count": 2518,
  "revenue": { "value": 10162531, "percentile": 0.945 },
  "operating_margin": { "value": 0.2155, "percentile": 0.7209 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "989122754" })

Spør AI-assistenten

  • Er Lars Monsen AS blant de største selskapene innen annen undervisning ellers?
  • Hvor solid er Lars Monsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lars Monsen AS på i bransjen?

Immaterielle rettigheter

Lars Monsen AS har 3 varemerker og 1 design registrert eller søkt hos Patentstyret.

TittelSøknadsnr.Reg.nr.StatusUtløp
M ↗201907790307432Registrert4.6.2029
LARS MONSEN ↗201907789306302Registrert4.6.2029
LARS MONSEN ↗201209469268914Registrert13.9.2032

Kilde: Patentstyret

Investeringer

LARS MONSEN AS eier aksjer i 4 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Monsenforlaget ASOslo100,0 %20192025Aktiv
Lars Monsen Brand ASOslo100,0 %20242025Aktiv
Lars Monsen Gear ASBodø11,1 %20252025Aktiv
Outlet Group Holding ASABjørnafjorden0,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Lars Monsen AS

Hvor stor er bransjen Lars Monsen AS tilhører?

Lars Monsen AS er ett av 2 976 selskaper innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 715 på landsbasis.

Hvor lenge har Lars Monsen AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Lars Monsen AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.

Hvordan er lønnsomheten til Lars Monsen AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for annen undervisning ellers er en driftsmargin på 3,6 %. Lars Monsen AS lå på 21,5 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Lars Monsen AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lars Monsen AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Lars Monsen AS?

Lars Thorbjørn Monsen er registrert som daglig leder i Lars Monsen AS.

Hvem er største aksjonær i Lars Monsen AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lars Thorbjørn Monsen største eier i Lars Monsen AS med 100 % av aksjene.

Går Lars Monsen AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,16 mill kr, opp 43 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,11 mill kr ved årsslutt.

Hvor lønnsom er driften i Lars Monsen AS?

Driftsresultatet for 2025 var 2,19 mill kr (driftsmargin 21,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor mye egenkapital har Lars Monsen AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Lars Monsen AS en egenkapital på 14,11 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 80,4 %.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner