Gvs Invest AS
- Omsetning
- 180 000
- +0 %
- Resultat
- 1,8 mill
- +396 %
Om Gvs Invest AS
Gvs Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Froland, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Grunde Snøløs er daglig leder, og Grunde Snøløs er styreleder. I 2025 hadde Gvs Invest AS en omsetning på 180 000 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 1,81 mill kr. Egenkapitalen var 9,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Grunde Snøløs med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Froland, og ett av 1 655 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet og formål
Investere i aksjer i selskaper som eier fast eiendom, samt aksjer og andeler i andre selskaper, og andre finans- og realobjekter, og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/989107216
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"name": "GVS INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FROLAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Når ble Gvs Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Froland holder Gvs Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gvs Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · +0 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 180 000 kr | 66 195 kr | 1,81 mill kr | 11,79 mill kr | 9,53 mill kr | 2,25 mill kr |
| 2024 | 180 000 kr | 27 809 kr | 365 225 kr | 13,89 mill kr | 13,72 mill kr | 171 978 kr |
| 2023 | 180 000 kr | 64 018 kr | 1,50 mill kr | 17,54 mill kr | 17,36 mill kr | 183 728 kr |
| 2022 | 180 000 kr | 71 125 kr | 1,22 mill kr | 19,96 mill kr | 19,86 mill kr | 102 119 kr |
| 2021 | 180 000 kr | 91 487 kr | 606 516 kr | 18,68 mill kr | 18,63 mill kr | 46 129 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989107216/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 180000,
"operating_profit": 66195,
"net_profit": 1811436,
"equity": 9534451,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 180000,
"operating_profit": 27809,
"net_profit": 365225,
"equity": 13723015,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gvs Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gvs Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gvs Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.01.2006Styre
1Sist endret 26.01.2006Regnskapsfører
1Sist endret 15.09.2025Revisor
1Sist endret 11.12.2025API og MCPGET /company/989107216/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Gvs Invest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gvs Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Gvs Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Kariann Snøløs25 %
- Ole Roger Snøløs25 %
- Grunde Snøløs100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Grunde Snøløs | Person | A-aksjer | 50,0 % | 500 |
| Kariann Snøløs | Person | B-aksjer | 25,0 % | 250 |
| Ole Roger Snøløs | Person | B-aksjer | 25,0 % | 250 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989107216/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Er Gvs Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Gvs Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gvs Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Gvs Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/989107216/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"chain": [
{ "org_no": "989107216", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gvs Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gvs Invest AS | BEDR | Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass | Froland | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.12.2025 | Revisor ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.11.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989107216/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-11", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Når ble Gvs Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gvs Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gvs Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 80,9 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,61 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,0 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989107216/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989107216/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989107216",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1284,
"revenue": { "value": 180000, "percentile": 0.2696 },
"operating_margin": { "value": 0.3678, "percentile": 0.9373 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989107216" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Gvs Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gvs Invest AS på i bransjen?
Hvor ligger Gvs Invest AS blant de 1284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
GVS INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Grundes Byggshop AS | Arendal | 51,3 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Global Infrastruktur I AS | Oslo | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Global Private Equity I AS | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gvs Invest AS
Hvor stor er bransjen Gvs Invest AS tilhører?
Gvs Invest AS er ett av 4 selskaper innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Froland, og ett av 1 655 på landsbasis.
Hvor lenge har Gvs Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gvs Invest AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Er Gvs Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gvs Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Gvs Invest AS?
Gvs Invest AS er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass (næringskode 47.520). Registrert aktivitet: Investere i aksjer i selskaper som eier fast eiendom, samt aksjer og andeler i andre selskaper, og andre finans- og realobjekter, og alt som står i forbindelse med dette.
Hvem leder Gvs Invest AS?
Grunde Snøløs er registrert som daglig leder i Gvs Invest AS.
Hvem er styreleder i Gvs Invest AS?
Styrets leder i Gvs Invest AS er Grunde Snøløs.
Hvem eier Gvs Invest AS?
Gvs Invest AS eies i hovedsak av Grunde Snøløs (50 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Gvs Invest AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 180 000 kr. Egenkapitalen var 9,53 mill kr ved årsslutt.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Gvs Invest AS?
I Enhetsregisteret er Gvs Invest AS registrert med regnskapsfører Ecit Normann & Øygarden AS og revisor Agder-Team Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.