Hunnsveien 1 AS
- Omsetning
- 1,3 mill
- −7,1 %
- Resultat
- 221 463
- +63,8 %
Om Hunnsveien 1 AS
Hunnsveien 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gjøvik, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Bue Backe er styrets leder. I 2025 hadde Hunnsveien 1 AS en omsetning på 1,27 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 221 463 kr. Egenkapitalen var 2,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Backe Invest AS med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 558 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Gjøvik, og ett av 76 547 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Investeringsvirksomhet samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Bransje : Investering i aksjer og andeler
Formål
Investeringsvirksomhet samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/989086723
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"name": "HUNNSVEIEN 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GJØVIK", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hunnsveien 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hunnsveien 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gjøvik holder Hunnsveien 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −7,1 % fra 2024 · +39,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,27 mill kr | 400 422 kr | 221 463 kr | 3,53 mill kr | 2,29 mill kr | 1,25 mill kr |
| 2024 | 1,37 mill kr | 344 495 kr | 135 244 kr | 4,38 mill kr | 2,07 mill kr | 2,31 mill kr |
| 2023 | 1,47 mill kr | 730 294 kr | 436 169 kr | 4,34 mill kr | 1,93 mill kr | 2,40 mill kr |
| 2022 | 1,37 mill kr | 580 357 kr | 332 661 kr | 4,71 mill kr | 1,50 mill kr | 3,22 mill kr |
| 2021 | 912 635 kr | 79 629 kr | −16 300 kr | 5,45 mill kr | 1,16 mill kr | 4,29 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989086723/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1270555,
"operating_profit": 400422,
"net_profit": 221463,
"equity": 2288936,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1367724,
"operating_profit": 344495,
"net_profit": 135244,
"equity": 2067473,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hunnsveien 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hunnsveien 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Hunnsveien 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 07.01.2019Regnskapsfører
1Sist endret 11.04.2018API og MCPGET /company/989086723/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Hunnsveien 1 AS?
Hvem er regnskapsfører for Hunnsveien 1 AS?
List alle roller i Hunnsveien 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Kari Backehadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Backe Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
| Nina Backe Gulbrandsen | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 1 000 |
| Christian Backe | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 667 |
| Paul Hoff Backe | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 667 |
| Bue Backe | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 666 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989086723/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BACKE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Hunnsveien 1 AS?
Er Hunnsveien 1 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Hunnsveien 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hunnsveien 1 | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Gjøvik | − |
Kunngjøringer47
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2021 | Kapital ↗ |
| 23.2.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.12.2020 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 22.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989086723/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Hunnsveien 1 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Hunnsveien 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hunnsveien 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 64,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,21 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,7 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989086723/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989086723/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989086723",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 1270555, "percentile": 0.6565 },
"operating_margin": { "value": 0.3152, "percentile": 0.4052 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989086723" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hunnsveien 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hunnsveien 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Hunnsveien 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Hunnsveien 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hunnsveien 1 AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 558 i Gjøvik.
Er Hunnsveien 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 701 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Hunnsveien 1 AS?
Hunnsveien 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Hunnsveien 1 AS?
Hunnsveien 1 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringsvirksomhet samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Hvem sitter i styret i Hunnsveien 1 AS?
Bue Backe er registrert som styreleder i Hunnsveien 1 AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Hunnsveien 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Backe Invest AS største eier i Hunnsveien 1 AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Nina Backe Gulbrandsen med 25 %.
Hva er omsetningen til Hunnsveien 1 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,27 mill kr, ned 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,29 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Hunnsveien 1 AS?
Egenkapitalen i Hunnsveien 1 AS var 2,29 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 64,8 % av totalkapitalen.
Er Hunnsveien 1 AS registrert i MVA-registeret?
Hunnsveien 1 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2018) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.