- Omsetning
- 869 055
- −2,2 %
- Resultat
- −210 407
- −1 252,3 %
Om Nysæterstølen Burettslag
Nysæterstølen Burettslag er registrert som borettslag med forretningsadresse i Stord, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Tove Kari Vikanes er styrets leder. I 2025 hadde Nysæterstølen Burettslag en omsetning på 869 055 kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 210 407 kr. Egenkapitalen var 8,58 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 160 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stord, og ett av 47 205 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 453 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Burettslag.
API og MCPGET /company/989075829
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989075829" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989075829",
"name": "NYSÆTERSTØLEN BURETTSLAG",
"org_form": "BRL",
"nace_code": "97.001",
"nace_desc": "Aktiviteter i borettslag og boligsameier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STORD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989075829" })Spør AI-assistenten
Når ble Nysæterstølen Burettslag stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stord holder Nysæterstølen Burettslag til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nysæterstølen Burettslag registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,2 % fra 2024 · −82,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 869 055 kr | 215 827 kr | −210 407 kr | 19,26 mill kr | 8,58 mill kr | 10,69 mill kr |
| 2024 | 888 592 kr | 309 868 kr | 18 259 kr | 16,38 mill kr | 8,79 mill kr | 7,59 mill kr |
| 2023 | 2,38 mill kr | 1,70 mill kr | 1,42 mill kr | 16,44 mill kr | 8,77 mill kr | 7,68 mill kr |
| 2022 | 1,63 mill kr | 1,11 mill kr | 886 459 kr | 16,64 mill kr | 7,35 mill kr | 9,29 mill kr |
| 2021 | 4,96 mill kr | 3,84 mill kr | 3,54 mill kr | 16,67 mill kr | 6,46 mill kr | 10,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989075829/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989075829/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989075829",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 869055,
"operating_profit": 215827,
"net_profit": -210407,
"equity": 8576197,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 888592, "operating_profit": 309868, "net_profit": 18259, "equity": 8786605, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989075829" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nysæterstølen Burettslag de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nysæterstølen Burettslag per år.
Hvordan har omsetningen til Nysæterstølen Burettslag utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 30.10.2025Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2019Revisor
1Sist endret 13.02.2023Forretningsfører
1Sist endret 10.09.2019API og MCPGET /company/989075829/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989075829/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989075829",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989075829" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nysæterstølen Burettslag?
Hvem er regnskapsfører for Nysæterstølen Burettslag?
List alle roller i Nysæterstølen Burettslag: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nysæterstølen Burettslag | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Stord | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2025 | Styre ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2023 | Revisor ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989075829/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989075829/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989075829",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-30", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989075829" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nysæterstølen Burettslag i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nysæterstølen Burettslag sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nysæterstølen Burettslag sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 44,5 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 46,88 | 6,07 |
| Gjeldsgrad | 1,25 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,5 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989075829/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989075829/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989075829",
"nace_code": "97.001",
"industry_count": 21422,
"revenue": { "value": 869055, "percentile": 0.3434 },
"operating_margin": { "value": 0.2483, "percentile": 0.5848 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989075829" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nysæterstølen Burettslag sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nysæterstølen Burettslag på i bransjen?
Hvor ligger Nysæterstølen Burettslag blant de 21422 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Stord
1 000+ til i Stord →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nysæterstølen Burettslag
Hvor stor er bransjen Nysæterstølen Burettslag tilhører?
Nysæterstølen Burettslag er ett av 160 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Stord, og ett av 47 205 på landsbasis.
Hvor lenge har Nysæterstølen Burettslag eksistert sammenlignet med bransjen?
Nysæterstølen Burettslag ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Nysæterstølen Burettslag i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Borettslag. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nysæterstølen Burettslag i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Nysæterstølen Burettslag?
Nysæterstølen Burettslag er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier (næringskode 97.001). Registrert aktivitet: Burettslag.
Hvem er styreleder i Nysæterstølen Burettslag?
Styrets leder i Nysæterstølen Burettslag er Tove Kari Vikanes. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Går Nysæterstølen Burettslag med overskudd?
I 2025 omsatte Nysæterstølen Burettslag for 869 055 kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 210 407 kr.
Hvor lønnsom er driften i Nysæterstølen Burettslag?
Driftsresultatet for 2025 var 215 827 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Nysæterstølen Burettslag?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nysæterstølen Burettslag økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.