Sandalsbakken Invest AS
Org.nr 989039636
Om Sandalsbakken Invest AS
Sandalsbakken Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Fred Skaarland er styrets leder. I 2025 hadde Sandalsbakken Invest AS en omsetning på 6,55 mill kr, en økning på 237 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,21 mill kr. Egenkapitalen var 16,87 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fred Skaarland med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 622 innen andre egeninvesteringsselskaper i Stavanger, og ett av 13 774 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Kjøp og salg av aksjer samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
Formål
Kjøp og salg av aksjer, konsulenttjenester innen bedriftsrådgivning og prosjektarbeid samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
API og MCPGET /company/989039636
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"name": "SANDALSBAKKEN INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Er Sandalsbakken Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sandalsbakken Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sandalsbakken Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,55 mill kr | 6,18 mill kr | 6,21 mill kr | 20,44 mill kr | 16,87 mill kr | 3,58 mill kr |
| 2024 | 1,94 mill kr | 1,45 mill kr | 1,46 mill kr | 22,75 mill kr | 16,65 mill kr | 6,10 mill kr |
| 2023 | 1,70 mill kr | 1,25 mill kr | 1,25 mill kr | 22,75 mill kr | 20,16 mill kr | 2,59 mill kr |
| 2022 | 124 325 kr | −267 981 kr | 124 000 kr | 24,50 mill kr | 21,41 mill kr | 3,09 mill kr |
| 2021 | 392 124 kr | 83 457 kr | 15,42 mill kr | 24,94 mill kr | 24,25 mill kr | 693 243 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989039636/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6548254,
"operating_profit": 6184698,
"net_profit": 6210226,
"equity": 16865036,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1940472,
"operating_profit": 1453635,
"net_profit": 1457522,
"equity": 16654809,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandalsbakken Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sandalsbakken Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Sandalsbakken Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 06.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 03.12.2018API og MCPGET /company/989039636/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sandalsbakken Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Sandalsbakken Invest AS?
List alle roller i Sandalsbakken Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fred Skaarland | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 500 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989039636/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sandalsbakken Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Sandalsbakken Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandalsbakken Invest AS | BEDR | Andre egeninvesteringsselskaper | Stavanger | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 24.9.2024 | Revisor ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.2.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 3.1.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2023 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989039636/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-26", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sandalsbakken Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Har Sandalsbakken Invest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Sandalsbakken Invest AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Kostnadsfordelingen ligger nær bransjenormen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 94,4 % | 63,4 % |
| Resultatmargin | 94,8 % | 92,6 % |
| Egenkapitalandel | 82,5 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 5,63 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,8 % | 7,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0,1 % | 0,6 % |
| Annen driftskostnad | 5,5 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989039636/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989039636/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989039636",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13725,
"revenue": { "value": 6548254, "percentile": 0.9849 },
"operating_margin": { "value": 0.9445, "percentile": 0.8167 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989039636" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sandalsbakken Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sandalsbakken Invest AS på i bransjen?
Hvor ligger Sandalsbakken Invest AS blant de 13725 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
SANDALSBAKKEN INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Betong Invest AS | Sandnes | 23.6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sandalsbakken Invest AS
Hvor stor er bransjen Sandalsbakken Invest AS tilhører?
Sandalsbakken Invest AS er ett av 622 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Stavanger, og ett av 13 774 på landsbasis.
Hvor lenge har Sandalsbakken Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sandalsbakken Invest AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hva er statusen til Sandalsbakken Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sandalsbakken Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Sandalsbakken Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Sandalsbakken Invest AS?
Sandalsbakken Invest AS eies i hovedsak av Fred Skaarland (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Sandalsbakken Invest AS for i 2025?
Sandalsbakken Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 6,55 mill kr og et overskudd på 6,21 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Sandalsbakken Invest AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sandalsbakken Invest AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Sandalsbakken Invest AS til?
Sandalsbakken Invest AS holder til i Løkkeveien 99, 4008, STAVANGER, i Stavanger kommune i Rogaland.
Hvilket org.nr har Sandalsbakken Invest AS?
Sandalsbakken Invest AS har org.nr 989 039 636 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.