R1 Gruppen AS
Org.nr 989028278
Om R1 Gruppen AS
R1 Gruppen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsberg, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Roger Rustand er daglig leder, og Roger Rustand er styreleder. I 2025 hadde R1 Gruppen AS en omsetning på 2,58 mill kr, en nedgang på 26 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 896,00K kr. Egenkapitalen var 23,31 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tit Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 372 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kongsberg, og ett av 75 965 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
kjøp, salg og eie av aksjer og andre selskapsandeler og det som hører sammen med slik virksomhet. Selskapets virksomhet er videre eie, utvikling, utleie, salg og drift av fast eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,58 mill kr | −457,85K kr | 896,00K kr | 50,32 mill kr | 23,31 mill kr | 27,01 mill kr |
| 2024 | 3,49 mill kr | −401,93K kr | 2,88 mill kr | 49,30 mill kr | 25,00 mill kr | 24,29 mill kr |
| 2023 | 4,15 mill kr | 256,08K kr | 9,44 mill kr | 61,78 mill kr | 22,12 mill kr | 39,65 mill kr |
| 2022 | 4,95 mill kr | −605,58K kr | 1,39 mill kr | 55,75 mill kr | 18,07 mill kr | 37,68 mill kr |
| 2021 | 1,37 mill kr | −449,19K kr | 1,05 mill kr | 51,79 mill kr | 19,68 mill kr | 32,11 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 21.12.2005Styre
5Sist endret 11.06.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.09.2022Revisor
1Sist endret 23.11.2018Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Roger Rustand50 % → 20 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tit Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.0 % | 50 |
| Roger Rustand | Person | Ordinære aksjer | 20.0 % | 20 |
| Ina Rustand Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15.0 % | 15 |
| Tonje Rustand Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 15.0 % | 15 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av R1 Gruppen AS
13 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| R1 Gruppen AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Kongsberg | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Styre ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.7.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 73,0 % av driftsinntektene — 67,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -17,8 % | 42,4 % |
| Resultatmargin | 34,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 46,3 % | 36,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -26,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 7,8 % |
| Lønnskostnad | 73,0 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 44,8 % | 19,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
R1 GRUPPEN AS eier aksjer i 15 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Blefjell Lodge AS | Flesberg | 100.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Ble Fjellskog AS | Flesberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Utleie AS | Kongsberg | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Bussedalen 7 AS | Kongsberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| R1 Vvs AS | Kongsberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Blestølen AS | Flesberg | 100.0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Flesberg Utvikling AS | Flesberg | 100.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Jonrog AS | Flesberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norske Fjellhus AS | Flesberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Kongsberg Næring Og Turist Utvikling AS | Kongsberg | 100.0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om R1 Gruppen AS
Hvor stor er bransjen R1 Gruppen AS tilhører?
R1 Gruppen AS er ett av 372 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kongsberg, og ett av 75 965 på landsbasis.
Hvor lenge har R1 Gruppen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
R1 Gruppen AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til R1 Gruppen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,4 %. R1 Gruppen AS lå på −17,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til R1 Gruppen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for R1 Gruppen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder R1 Gruppen AS?
Roger Rustand er registrert som daglig leder i R1 Gruppen AS.
Hvem er største aksjonær i R1 Gruppen AS?
Største aksjonær i R1 Gruppen AS er Tit Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Roger Rustand (20 %) og Ina Rustand Holding AS (15 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte R1 Gruppen AS for i 2025?
R1 Gruppen AS hadde i 2025 en omsetning på 2,58 mill kr og et overskudd på 896,00K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har R1 Gruppen AS?
Ved utgangen av 2025 hadde R1 Gruppen AS en egenkapital på 23,31 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 46,3 %.
Hvor stor aksjekapital har R1 Gruppen AS?
Den registrerte aksjekapitalen i R1 Gruppen AS er 350,00K kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.