Hagens Transport AS
- Omsetning
- 87,9 mill
- +13,7 %
- Resultat
- 8,7 mill
- −1,2 %
- Ansatte
- 51
- +9 siden mars
Om Hagens Transport AS
Hagens Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Kai Fleming Hagen er daglig leder, og Kai Fleming Hagen er styreleder. I 2025 hadde Hagens Transport AS en omsetning på 87,87 mill kr, en økning på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 8,72 mill kr. Egenkapitalen var 48,27 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hth Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 54 innen godstransport på vei i Hamar, og ett av 11 303 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Transportvirksomhet og deltakelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/989024663
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"name": "HAGENS TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": 51,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Når ble Hagens Transport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hamar holder Hagens Transport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hagens Transport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +13,7 % fra 2024 · +31,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 87,87 mill kr | 10,80 mill kr | 8,72 mill kr | 66,18 mill kr | 48,27 mill kr | 17,91 mill kr |
| 2024 | 77,30 mill kr | 10,86 mill kr | 8,82 mill kr | 57,85 mill kr | 41,55 mill kr | 16,30 mill kr |
| 2023 | 68,82 mill kr | 8,18 mill kr | 6,48 mill kr | 51,54 mill kr | 34,73 mill kr | 16,81 mill kr |
| 2022 | 70,49 mill kr | 9,34 mill kr | 7,28 mill kr | 45,90 mill kr | 30,25 mill kr | 15,64 mill kr |
| 2021 | 66,66 mill kr | 6,80 mill kr | 5,25 mill kr | 50,77 mill kr | 24,98 mill kr | 25,79 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/989024663/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 87869119,
"operating_profit": 10802042,
"net_profit": 8720859,
"equity": 48274007,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 77298971,
"operating_profit": 10860620,
"net_profit": 8822327,
"equity": 41553148,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Hagens Transport AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Hagens Transport AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hagens Transport AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 29.12.2005Styre
2Sist endret 29.12.2005Revisor
1Sist endret 26.11.2025API og MCPGET /company/989024663/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Hagens Transport AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hagens Transport AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Hagens Transport AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hth Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989024663/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HTH INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hagens Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hagens Transport AS eier Hth Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hagens Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Hth Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/989024663/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"chain": [
{ "org_no": "989219480", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "989024663", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Hagens Transport AS?
Hvem eier Hagens Transport AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hagens Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Hamar | 51 |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2025 | Revisor ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989024663/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-26", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hagens Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hagens Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hagens Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→51
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:50→48
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:48→50
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:47→48
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,4 % av driftsinntektene — 40,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 9,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 72,9 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,59 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,1 % | 11,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +13,7 % | +5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,72 mill kr | 1,55 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 35,3 % | 30,6 % |
| Annen driftskostnad | 4,4 % | 44,7 % |
| Avskrivninger | 10,1 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989024663/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024663/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024663",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 87869119, "percentile": 0.9645 },
"operating_margin": { "value": 0.1229, "percentile": 0.7485 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989024663" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hagens Transport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hagens Transport AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Hvor solid er Hagens Transport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Hagens Transport AS
Hvor stor er bransjen Hagens Transport AS tilhører?
Hagens Transport AS er ett av 54 selskaper innen godstransport på vei i Hamar, og ett av 11 303 på landsbasis.
Hvor lenge har Hagens Transport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hagens Transport AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 72 % av selskapene i bransjen.
Er Hagens Transport AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hagens Transport AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Hagens Transport AS?
Kai Fleming Hagen er registrert som daglig leder i Hagens Transport AS.
Hvem er største aksjonær i Hagens Transport AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hth Invest AS største eier i Hagens Transport AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Hagens Transport AS for i 2025?
I 2025 omsatte Hagens Transport AS for 87,87 mill kr, opp 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 8,72 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Hagens Transport AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hagens Transport AS en egenkapital på 48,27 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 72,9 %.
Hvor solid er økonomien i Hagens Transport AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Hagens Transport AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Hagens Transport AS til?
Hagens Transport AS holder til i Skogvegen 1, 2321, HAMAR, i Hamar kommune i Innlandet.
Er Hagens Transport AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2006. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.