Lienveien 11 AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- −60 %
- Resultat
- 2,6 mill
- −19,2 %
Om Lienveien 11 AS
Lienveien 11 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Roger Espeli er daglig leder, og Roger Espeli er styreleder. I 2025 hadde Lienveien 11 AS en omsetning på 5,46 mill kr, en nedgang på 60 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,61 mill kr. Egenkapitalen var 77,56 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Geilogruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 892 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 180 i Norge. Det er eldre enn 87 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).
Aktivitet
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Formål
Selskapets virksomhet er selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved deltakelse i andre virksomheter, å forestå kjøp, salg, eie og leie ut fast eiendom.
API og MCPGET /company/989024116
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"name": "LIENVEIEN 11 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.110",
"nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lienveien 11 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lienveien 11 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Lienveien 11 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −60 % fra 2024 · +176,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,46 mill kr | −849 091 kr | 2,61 mill kr | 87,41 mill kr | 77,56 mill kr | 9,85 mill kr |
| 2024 | 13,64 mill kr | 686 538 kr | 3,23 mill kr | 94,28 mill kr | 81,12 mill kr | 13,16 mill kr |
| 2023 | 18,08 mill kr | 6,14 mill kr | 7,59 mill kr | 105,68 mill kr | 85,61 mill kr | 20,07 mill kr |
| 2022 | 27,60 mill kr | 14,83 mill kr | 12,75 mill kr | 119,96 mill kr | 89,44 mill kr | 30,52 mill kr |
| 2021 | 1,97 mill kr | −2,27 mill kr | −134 428 kr | 108,13 mill kr | 95,17 mill kr | 12,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 65 mill kr (74 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 8 mill kr (9 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 4,2 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 6,2 mill kr
API og MCPGET /company/989024116/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5457106,
"operating_profit": -849091,
"net_profit": 2609945,
"equity": 77561881,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13643337,
"operating_profit": 686538,
"net_profit": 3231247,
"equity": 81118739,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lienveien 11 AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Lienveien 11 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lienveien 11 AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.11.2018Styre
2Sist endret 18.01.2024Revisor
1Sist endret 12.11.2024API og MCPGET /company/989024116/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lienveien 11 AS?
List alle roller i Lienveien 11 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lienveien 11 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Geilogruppen AS100 %
- Bakkestølvegen 81 AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Geilogruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 23 690 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989024116/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GEILOGRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lienveien 11 AS eier Geilogruppen AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lienveien 11 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lienveien 11 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Geilogruppen AS
12 selskaperAPI og MCPGET /company/989024116/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"chain": [
{ "org_no": "928252108", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931388940", "owner_pct": 99.9, … },
{ "org_no": "917861900", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lienveien 11 AS?
Hvem eier Lienveien 11 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Lienveien 11 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lienveien 11 AS | BEDR | Kjøp og salg av egen fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer51
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2024 | Revisor ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.1.2024 | Signatur ↗ |
| 18.1.2024 | Styre ↗ |
| 9.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2021 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989024116/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Lienveien 11 AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Lienveien 11 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lienveien 11 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 60,0 % av driftsinntektene — 54,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -15,6 % | 18,5 % |
| Resultatmargin | 47,8 % | 8,4 % |
| Egenkapitalandel | 88,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 2,50 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,4 % | 1,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -60,0 % | -4,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 16,6 % | 68,4 % |
| Annen driftskostnad | 39,0 % | 9,0 % |
| Avskrivninger | 60,0 % | 5,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989024116/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989024116/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989024116",
"nace_code": "68.110",
"industry_count": 12534,
"revenue": { "value": 5457106, "percentile": 0.9475 },
"operating_margin": { "value": -0.1556, "percentile": 0.2882 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989024116" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Lienveien 11 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Lienveien 11 AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
Hvor solid er Lienveien 11 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+10 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Lienveien 11 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lienveien 11 AS?
Det er registrert 14 180 selskaper i Norge innen kjøp og salg av egen fast eiendom, hvorav 2 892 i Oslo.
Er Lienveien 11 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 87 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 666 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Lienveien 11 AS bedre enn andre i bransjen?
Lienveien 11 AS hadde en driftsmargin på −15,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 18,5 % for kjøp og salg av egen fast eiendom.
Er Lienveien 11 AS et aktivt selskap?
Lienveien 11 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Lienveien 11 AS?
Daglig leder i Lienveien 11 AS er Roger Espeli, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Lienveien 11 AS?
Lienveien 11 AS eies i hovedsak av Geilogruppen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Lienveien 11 AS?
I 2025 omsatte Lienveien 11 AS for 5,46 mill kr, ned 60 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,61 mill kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lienveien 11 AS?
Lienveien 11 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Lienveien 11 AS?
Forretningsadressen til Lienveien 11 AS er c/o Merkantilbygg AS Colbjørnsens gate 1, 0256, OSLO i Oslo kommune.
Hvem er revisor for Lienveien 11 AS?
Bdo AS er registrert som revisor for Lienveien 11 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.