Stavern Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 300 535
- +28,3 %
Om Stavern Invest AS
Stavern Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Bjørn Ruud er daglig leder, og Bjørn Ruud er styreleder. I 2025 hadde Stavern Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 300 535 kr. Egenkapitalen var 3,63 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Ruud med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 790 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 73 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Deltakelse i andre selskaper, herunder fast eiendom.
API og MCPGET /company/989020722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"name": "STAVERN INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stavern Invest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stavern Invest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavern Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −76 733 kr | 300 535 kr | 4,03 mill kr | 3,63 mill kr | 400 000 kr |
| 2024 | 0 kr | −56 004 kr | 234 242 kr | 3,53 mill kr | 3,33 mill kr | 200 342 kr |
| 2023 | 0 kr | −67 362 kr | 3,14 mill kr | 6,83 mill kr | 4,62 mill kr | 2,22 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −57 314 kr | 467 030 kr | 1,67 mill kr | 1,47 mill kr | 200 000 kr |
| 2021 | 0 kr | −51 686 kr | −51 429 kr | 1,31 mill kr | 1,21 mill kr | 100 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 33 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 41 000 kr
API og MCPGET /company/989020722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -76733, "net_profit": 300535, "equity": 3627400, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -56004, "net_profit": 234242, "equity": 3326865, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavern Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavern Invest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Stavern Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 04.02.2006Styre
5Sist endret 07.12.2022Regnskapsfører
1Sist endret 20.08.2021API og MCPGET /company/989020722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stavern Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavern Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavern Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Ruud | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/989020722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavern Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stavern Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2023 | Signatur ↗ |
| 7.12.2022 | Styre ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/989020722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-07", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavern Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stavern Invest AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavern Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Torsrødveien 17→Fritzøe Brygge 3APostnummer:3290→3264Poststed:STAVERN→LARVIK
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 90,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,43 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/989020722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/989020722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "989020722",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "989020722" })Spør AI-assistenten
Er Stavern Invest AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Stavern Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stavern Invest AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
STAVERN INVEST AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Pretak AS | Larvik | 33,3 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Holmejordetveien 17 AS | Larvik | 33,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Agnes Takstolfabrikk AS | Larvik | 16,5 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Larvik
1 000+ til i Larvik →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stavern Invest AS
Hvor stor er bransjen Stavern Invest AS tilhører?
Stavern Invest AS er ett av 790 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavern Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavern Invest AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 73 % av selskapene i bransjen.
Er Stavern Invest AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavern Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Stavern Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Stavern Invest AS?
Bjørn Ruud er registrert som daglig leder i Stavern Invest AS.
Hvem er største aksjonær i Stavern Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bjørn Ruud største eier i Stavern Invest AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Stavern Invest AS for i 2025?
Stavern Invest AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 300 535 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Stavern Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −76 733 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Stavern Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stavern Invest AS en egenkapital på 3,63 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 90,1 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Stavern Invest AS?
I Enhetsregisteret er Stavern Invest AS registrert med regnskapsfører Heimtun Regnskap & Rådgivning AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.